На Горлівському напрямку ситуація залишається незмінно складною. Щільність обстрілів на цій ділянці фронту надзвичайно висока, при цьому точність ударів противника значно зросла. Проте Сили оборони України зберігають позиції, які здобули після успішного наступу поблизу Горлівки.

Про це розповів військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв.

«Ми тримаємо смугу оборони на Горлівському напрямку, де ситуація протягом останніх 4-5 днів не змінилася. Ворог як гатив зі всього чого міг, так і гатить, тобто це і касетні боєприпаси, і САУ, і міномети, і танки. Я заступив на чергування 30 грудня, а 2 січня змінився, але і по цей день ситуація не змінилася. Щільність обстрілів дуже висока, також потрібно визнати, що точність у противника зросла. Якщо раніше снаряди летіли зовсім не зрозуміло куди, то зараз все рветься досить поруч», — розповів військовослужбовець ЗСУ.

Він відзначив, що смуга оборони, яку утримує його підрозділ, була створена ще з 2014 року і відрізняється високим рівнем мінування. Лінія оборони була побудована з використанням сучасних наукових досягнень таким чином, що будь-який ворог, який намагатиметься просунутися в цьому напрямку, стикнеться з значними труднощами і великим ризиком втрат.

Складна ситуація і на Бахмутському напрямку. Поблизу Бахмута активізувалися артилерія та авіація російських військ, які наносять масовані удари. Про це повідомив майор Денис Нагорний, начальник штабу артилерії 4-ї бригади «Рубіж» Національної гвардії.

«Активізувалась російська артилерія та авіація. Вони завдають масованих ударів по містах. Такий «режим бульдозера» — те, що вони не можуть взяти, намагаються зруйнувати. Так само, як був стертий з лиця землі Бахмут», — відзначив він.

Додатково, за словами Нагорного, російські війська розширили використання FPV-дронів та «Ланцетів», спрямованих на удари по артилерії та бронетехніці українських сил. Також він відзначив, що ворог продовжує штурмувати позиції малими та середніми піхотними групами, склад яких налічує від 10 до 50 осіб, з підтримкою бронетехніки, яка служить для їхнього транспортування до конкретних рубежів.

«Росіяни продовжують штурмувати напрямок Білогорівки, Спірного. Особливо зосередили зусилля в напрямку Богданівки з метою виходу до каналу Сіверський Донець — Донбас, щоб розпочати захоплення Часового Яру. Поки що їм це не вдається. А також намагаються просунутись в районі Кліщіївки та Андріївки», — повідомив про поточну ситуацію Нагорний.

Додатково він зазначив, що на даний момент жодна зі сторін на Бахмутському напрямку не має визначеної переваги. Бої на цьому напрямку можна охарактеризувати як середньої та великої інтенсивності.

На Бахмутському напрямку українські війська успішно відбили три атаки противника біля Кліщіївки та Андріївки в Донецькій області.

Зокрема, неподалік Бахмута окупаційні війська РФ не припиняють намагатися прорвати оборону ЗСУ та відновити раніше втрачені позиції. Крім того, агресори планують наблизитися до Часів Яру з метою продовжити успіх у напрямку Костянтинівки, Дружківки, Краматорська та Слов’янська.

Також за інформацією голови Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації Віталія Барабаша 7 січня свідчить, що російські війська вже третій день поспіль здійснюють штурмові операції в напрямку Авдіївки з усіх сторін. Він також повідомив, що російські війська проводять «кілька десятків» авіаударів щодня поблизу Авдіївки, і тривають важкі бої. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Степового та Авдіївського коксохімічного заводу та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського, Невельського та Водяного. Зазначається, що ситуація поблизу населеного пункту залишається дуже складною.