Аналітик Євген Дикий розглянув можливість України впоратися з ситуацією, якщо кожного третього чоловіка з мобілізаційного резерву взяти на фронт.

Хто візьме на себе турботу про тил, якщо Україна вислатиме на фронт кожного третього чоловіка із мобілізаційного резерву? Це питання зараз є актуальним у суспільстві. Проте військовий аналітик Євген Дикий підкреслив, що ніхто не планує вивозити «всіх» на фронт.

У своєму пості на Facebook він пояснив, що наразі в Україні приблизно 16 мільйонів чоловіків із 32 мільйонів загального населення.

«З них, умовно кажучи, третина – молодь, третина – люди похилого віку, отже залишається близько 5-6 мільйонів чоловіків, які можуть бути залучені до військової служби», — уточнив він.

Проте навіть серед цієї групи відбираються не всі через обмеження стосовно фізичного здоров’я. Якщо уявити, що половина відпаде, то залишиться приблизно 3 мільйони чоловіків, готових служити «на війні».

«З цієї кількості потрібно буде мобілізувати від півмільйона до мільйона, що в сумі становить максимум кожного третього, а то й кожного шостого», — пояснив Дикий.

З даних розрахунків випливає, що із цієї невеликої групи мобілізаційного резерву на фронт відправлятимуть навіть не половину. Ймовірно, що протягом всього періоду війни мобілізація вплине на кожного, але це буде відбуватися по черзі. Крім того, майже гарантовано, що держава визначиться із максимальним строком служби у воєнний час.

У той же час вільні робочі місця, які залишаться внаслідок мобілізації, можна буде заповнити жінками, пенсіонерами, тими, хто взагалі не мобілізується.

«Таким чином, ми можемо зменшити безробіття серед жінок і надати трохи роботи пенсіонерам — що поганого?», — підкреслив Дикий.

Колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий також висловлював думку, що мобілізувати ще 500 тисяч осіб на війну — це недостатньо. Раніше саме цю цифру взагалі згадував президент Зеленський. Але Дикий стверджує, що в цій статистиці варто враховувати кількість чоловіків, яку мобілізує Росія.