У Харкові сім’ї захисників Маріуполя вийшли на акцію-заклик. За даними кореспондентки українського телеканалу, про більшість військових, які брали участь у захисті Маріуполя, немає жодної звістки протягом півтора року. Кожне нагадування про цих військових вважається актом боротьби за їхнє повернення. Рідні мають надію, що їхні сини, чоловіки, брати, батьки та друзі зрештою повернуться додому.

За даними рідних, наразі в російському полоні перебуває понад 2 тисячі оборонців Маріуполя. З багатьма востаннє зв’язувалися ще під час бойових дій на «Азовсталі». З того часу минуло 580 днів – і про багатьох досі немає жодної звістки.

На акцію прийшла пані Оксана, син якої вже півтора року перебуває в полоні. Вона закликала українське суспільство не забувати про полонених військових. Потрібно посилено працювати, щоб зрештою усіх вдалося повернути додому.

Я чекаю на сина. Він захисник Маріуполя. Вийшов з «Азовсталі» – і вже півтора року в полоні. Пройшов Оленівку. Ми з внучкою чекаємо на нашого героя. На всіх чекаємо! Востаннє зв’язувалися з ним перед виходом з «Азовсталі» 19 травня. Червоний Хрест підтвердив його в полоні, довго боролися за це. Хочу нагадати про наших полонених. Їх багато. Нам треба боротися, щоб повернути всіх наших героїв. Їм там дуже тяжко. Їх катують, – сказала пані Оксана.

На акцію прийшла і Ліза, чоловік якої перебував у Маріуполя ще з 16 лютого 2022 року напередодні повномасштабного вторгнення. Він разом з усіма героями вийшов з «Азовсталі» у травні. Зараз з ним немає жодного зв’язку.