Українські військові утримують позиції та розширюють плацдарми на лівому березі Дніпра, але російські окупанти намагаються перешкодити контрнаступу Силам Оборони, концентруючи свої резерви на південному фронті. Цю інформацію оприлюднили представники оперативного командування «Південь».

Ворожі війська зміцнюють фортифікаційне обладнання позицій.

«Ворог продовжує зміцнення фортифікаційного обладнання позицій та підтягування резервів. Веде спостереження за діями Сил оборони на Правобережжі і не припиняє тиснути артилерійськими обстрілами, активно застосовує дрони», — йдеться в повідомленні.

Водночас, як зазначають представники оперативного командування «Південь» українські військові завдають Вогняної поразки противнику.

Нагадаємо, раніше депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів, що росіяни засипають бомбами і готують резерви. Війська РФ перекидають додаткові підрозділи із Запорізької області та формують резерви.

«На лівобережжі Херсонщини ЗСУ продовжують утримувати плацдарми. Окупанти дійсно намагаються засипати наші позиції керованими авіаційними бомбами. Згідно з повідомленнями у районі селища Кринки окупанти за добу випускають по 30 таких бомб. Така ж ситуація по всій території лівобережжя Херсонщини. Втім, весь плацдарм продовжує утримуватись нашими захисниками», — сказав він.

За словами депутата, росіяни масово використовують авіаційні бомби та випускають значну кількість боєприпасів, особливо у районі селища Кринки. Однак, українські захисники продовжують тримати контроль над цими територіями.

Крім цього, росіяни створюють додаткові резерви для перекидання їх на лівобережжя Херсонщини.

«Окупанти змушені перекидати додаткові підрозділи із Запорізької області на цей напрямок. Також вони активно формують додаткові резерви. Адже героїчна робота наших хлопців наводить паніку серед окупантів. Всі плани росіян на цій ділянці фронту руйнуються», — додав Хлань.

Незважаючи на спроби окупантів підсилити свої позиції та перекидати додаткові підрозділи з інших регіонів, захисники працюють активно, що викликає паніку серед окупантів. Такі дії українських військових руйнують плани окупантів на фронті.

Зауважимо, перспективи на лівобережжі Херсонщини однозначні, проте миттєвого прориву і звільнення території не буде. Йтиметься про довгу історію. Про це заявив перший заступник голови Спілки офіцерів України, капітан першого рангу Євген Лупаков.

«Якщо вже наші висадилися на лівому березі, то це морська піхота. А це особливі воїни, з особливим характером, з особливими здібностями. Вони не здадуть цей плацдарм однозначно. Більше того, звідти буде підтримка нашого наступу, який піде з півночі. Можливо, і самі прорвуть», — вважає офіцер.

За його словами, миттєвого прориву і звільнення окупованих районів Херсонської області чекати не потрібно. Події на лівобережжі — це довга історія.

«На жаль, дуже довга історія. Тому що ми зіткнулися з сильною перевагою ворога в повітрі, про що ви сказали, і з величезними мінними і фортифікаційними загородженнями противника. Плюс з нескінченною кількістю «м’яса». Ці три фактори зараз заважають нам пробивати оборону ворога і йти вперед. Головне для нас — прорвати оборону, далі піде легше», — підкреслив Євген Лупаков.