Німеччина запланувала додатково відправити до Литви, що межує з Білоруссю, 4000 солдатів, щоб «забезпечити безпеку східного флангу» НАТО. Про це 26 червня заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

“Німеччина готова розмістити на постійній основі у Литві посилену бригаду”, – передають його слова німецькі ЗМІ.

Пісторіус зазначив, що необхідними умовами є відповідна інфраструктура, наприклад, казарми, та гнучка сумісність із плануванням НАТО».

Водночас президент Литви заявив, що НАТО доведеться посилити східний фланг, якщо керівник ПВК «Вагнера» Євген Пригожин залишиться у Білорусі.

Про це повідомляє The Guardian.

«Якщо Пригожин чи частина групи Вагнера опиниться в Білорусі з незрозумілими планами та незрозумілими намірами, це означатиме лише те, що нам потрібно ще більше посилити безпеку наших східних кордонів», – заявив Науседа після засідання Ради державної безпеки, присвяченого спробі групи найманців підняти бунт у РФ.

Науседа також заявив, що його країна надішле додаткові розвідувальні можливості на вивчення «політичних аспектів та аспектів безпеки Білорусі».

Він зазначив, що посилити оборону потрібно не лише у Литві, а й по всій території НАТО.

Президент також заявив, що вважає, що російський диктатор Володимир Путін може зіткнутися із подальшими викликами своєму керівництву.

“Король голий”, – сказав Науседа.