Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала підозри заступнику голови Харківської облради та адвоката. Вчора їх затримали на отриманні мільйонного хабаря.

Про це йдеться в повідомленні Венедіктової у Facebook.

“Інформую суспільство про те, що мною були підписані повідомлення про підозру заступнику голови Харківської обласної ради та адвокату. Кримінальне провадження зареєстровано на самому початку 2021 року і весь цей час тривало слідство, детективи і прокурори збирали докази в процесуальний спосіб”, – написала вона.

Генпрокурор зазначила, що під час проведення слідчих і процесуальних дій встановили, що фігуранти справи вимагали гроші за свою “допомогу” в питанні працевлаштування чиновника, а згодом зазначені ними суми були їм передані.

“Всі ці факти належним чином зафіксовані детективами і прокурорами”, – додала вона.

Зазначимо, що під час проведення спецоперації в п’ятницю, 23 липня, правоохоронці затримали двох громадян Туреччини, які керували каналом постачання героїну в Україну, повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

“Вони – члени транснаціонального злочинного угруповання, що займається контрабандою героїну з Ірану через територію Вірменії, Грузії до України. Угруповання збувало наркотики на території нашої держави, у тому числі на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також контрабандою перевозило дрібними партіями до країн Європейського Союзу. Для відволікання уваги та перевірки пильності правоохоронців та митників, організатори здійснювали навіть “перевірочні” рейси без нелегального товару, щоб цим же шляхом спрямовувати вже наркотики”, – написала Венедіктова у соцмережі Facebook.

Правоохоронці проконтролювали постачання з Ірану до України вантажного автомобіля на склад в Києві. В причепі авто в спеціально обладнаних муляжах пустотілої цегли виявлено наркотичний засіб. Під час обшуку там було вилучено 1 159 брикетів із героїном.

Окрім того, в організаторів каналу контрабанди, яких затримали неподалік від складу, у двох валізах виявили та вилучили ще п’ять брикетів із 1 550 грамами героїну.

Загальна вага вилученої партії перевищила 368 кілограм, а вартість на чорному ринку – понад 1 млрд грн.