Російські військові пропагандисти повідомляють про просування Збройних Сил України на Херсонському напрямі фронту. Telegram-канал російського пропагандиста Семена Пегова пише, що підрозділи української армії зайняли позиції на острові Великий Потьомкін.

Водночас український військовий експерт Олександр Коваленко повідомляє, що командування російської армії так і не може знайти оптимального вирішення проблеми лівого берега, контроль ЗСУ на якому розширюється.

При цьому успішні дії української армії відбуваються не лише у Кринках, а й на захід від населеного пункту. Сюди росіяни терміново перекидають підкріплення, намагаючись стримати просування ЗСУ.

«Також на захід від Олешок 24-ї МСП 70-й МСД зайняв оборону. Можливо, це пов’язано саме з тими цікавими і дуже дивними справами, про які я писав вище, а можливо, і ні, але факт неспокійного окопування зазначений. З цього можна зробити простий висновок, що занепокоєння у лавах командування ГВ «Дніпро» розростається з дедалі більшою протяжністю лівого берега. І воно не дивно, адже практично всі ті ділянки, про які ми говорили вище, мають вкрай обмежену логістику, перерізання якої є фатальним для РВВ», — наголошує Коваленко.

Нагадаємо, раніше пропагандистські телеграм-канали розповідали, що окупанти несуть важкі втрати поблизу Кринок.

«У цих безглуздих штурмах активно «сточуються» наші бойові підрозділи… Тільки в одну 61-у бригаду морської піхоти, підрозділи якої воюють у районі Кринок, днями для поповнення втрат прийшло поповнення у розмірі 3 роти. Схожа ситуація і в інших підрозділах. Всі це гіркі плоди тактики лобових штурмів», — пише російський канал.

Пропагандисти пишуть, що зараз командування перекидає на Херсонський напрямок підрозділи 104-ї десантно-штурмової бригади ЗС РФ. Її кинуть на український плацдарм у спробі відкинути ЗСУ на правий берег Дніпра. Якихось передумов того, що операція буде успішною, немає. Можна з упевненістю сказати лише те, що втрати там росіян збільшаться.

Попри великі втрати та мізерні успіхи, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко вважає, що найближчим часом росіяни активізуються на ще одній ділянці фронту. Він прогнозує інтенсифікацію боїв біля Вугледара Донецької області.

«Ми бачимо активізацію росіян по багатьох напрямках. Біля Бахмута бачимо активізацію ворога як на західній локації, так і на південній, у напрямку Кліщіївки та Андріївки. Також йде інтенсифікація бойових дій у районі Мар’їнки. Найближчим часом, я у цьому впевнений, розпочнеться інтенсифікація боїв біля Вугледара. Тобто досить широкий фронт активізувався по деяких локаціях. І це можна назвати таким запасним планом для російського командування. Якщо вони не зможуть виконати задачу щодо захоплення Авдіївки до Нового року або так званих виборів у Росії, то у них буде можливість по деяких з цих напрямків досягти якогось успіху», – пояснив він.

Коваленко зауважив, що росіяни не можуть почати наступ біля Куп’янська, поки не захоплять село Синьківка. Проте найбільш важливим «запасним планом» для ворога все ж є Вугледар.

«Ось це для росіян на сьогодні дійсно тактично дуже важлива локація. Всі інші мають виключно політичні моменти», – резюмував Коваленко.