Президент Болгарії Румен Радев заявив, що нібито “Україна наполягає на продовженні війни з Росією”. У посольстві розкритикували політика за такі слова.

Цинічну заяву болгарський президент зробив під час спілкування з журналістами. Ба більше, він наголосив, що рахунок за війну оплачує вся Європа.

На думку Радева, Україна “наполягає” на ведені війни, яку розв’язала Росія. Крім того, він вважає, що війна має економічний, соціальний і політичний вимір і є загрозою для всієї Європи.

«Україна наполягає на продовженні цієї війни, але розплачується вся Європа», – заявив Радев.

Окрім того, болгарський президент закликав країну зберігати “нейтралітет” у питанні російсько-української війни.

У посольстві України в Болгарії спростували слова Радева. У відомстві наголосили, що лише агресор наполягає на ведені кровопролитної війни.

“Україна найбільше хоче миру, а саме агресор наполягає на веденні війни!”, – заявили у посольстві.

Окрім того, у відомстві підкреслили, що наша країна докладає усіх можливих зусиль для відновлення миру. Україна захищає свої території від загарбницьких планів ворога від 2014 року, тому подібні звинувачення є лише тезами російської пропаганди.

«Звинувачення України, яка зазнала віроломного нападу північного сусіда, у війні, що триває, — одна з найпоширеніших тез підтримки російської пропаганди й гібридної війни в Європі. Тільки кремлівський режим та його послідовники уникають називати війну Росії проти України словом “війна”, маскуючи російську агресію та геноцид під фразами “конфлікт” та “спецоперація”», – мовиться у заяві посольства.

Також у диппредставництві заявили, що військова допомога та підтримка від інших країн не призводить до збільшення кількості жертв і руйнувань, а навпаки – дозволяє звільняти території та рятувати людей від окупантів. Адже надання гарантій безпеки для України – це й гарантії безпеки для Європи й Болгарії – у тому числі.

Ба більше, у посольстві розкритикували передвиборчу кампанію деяких політичних сил, які для власних рейтингів звинувачують Україну. У заяві мовиться, що це стосується не лише наративів щодо війни, а й спекуляцій з українськими громадянами болгарського походження та діаспорою болгар в Україні.

Варто підкреслити, що 14 липня, Болгарія вперше з початку повномасштабної війни передала великий пакет військової допомоги Україні. Туди увійшли понад 100 одиниць бронетехніки.

Крім того, болгарська сторона оголосила про плани щодо збільшення надання військової техніки нашій армії. Зокрема, це стосуватиметься важкої техніки, яка потрібна Збройним Силам для наступу.

Болгарський депутат Івайло Мірчев наголосив, що це була броньована військова техніка, яку купили ще у 80-х роках минулого століття. Попри це, ці БТР ніколи не використовували за призначенням.

«Зберігання і технічне обслуговування цієї техніки призводить до витрат. Українці подбають про те, щоб ця техніка їм стала в пригоді», – сказав депутат.

Після надання цієї бронетехніки Україні Болгарія сподівається замінити її технікою від Сполучених Штатів. Раніше болгарська армія оголосила про замовлення сучасної бронетехніки для піхоти майже на 1 мільярд доларів США, однак перемовини щодо її постачання ще йдуть.

На початку повномасштабного вторгнення Болгарія допомагала Україні боєприпасами. Видання Welt стверджувало, що через посередницькі компанії Болгарія передала на потреби ЗСУ левову частку снарядів.