Для досягнення успіху в боях проти окупантів Силам оборони України потрібне забезпечення більшої кількості високоякісного озброєння. Ключовим елементом досягнення перемоги є постійні та точні повітряні атаки щодо позицій ворога, а також узгодження цих дій з маневрами збройних сил на землі.

Стаття у Foreign Policy вказує на поступову реалізацію Україною стратегії позбавлення Росії контролю над Чорним морем. Більшість ворожих кораблів уже витіснена з окупованого Севастополя, і російському флоту стає важко знайти безпечні порти в регіоні, оскільки вони стали вразливими для українських атак.

Як зазначено у статті, поки росіяни посилено намагаються атакувати інфраструктуру України, ЗСУ здатні вдарити по їхнім кораблям та підводним човнам із Калібрами у Чорному морі.

«Успіху України було досягнуто завдяки ракетам та безпілотникам вітчизняного виробництва, які іноді запускалися за допомогою човнів Zodiac або водних мотоциклів. Але найпотужніші атаки відбувалися з повітря, де Україна використовувала свої винищувачі радянських часів для запуску ракет як вітчизняного виробництва, так і НАТО. Ці атаки відбулися під захистом передових засобів протиповітряної оборони України, включаючи нещодавно поставлені з-за кордону, які регулярно збивають більшість російських ракет і безпілотників, призначених для українських цілей», — зазначають автори.

Стаття наголошує, що Україні вдається досягати значних успіхів, оскільки Росія втрачає контроль як над морським, так і над повітряним простором. Це не дозволяє російським морським і повітряним силам вільно та безкарно діяти.

«Справді, нинішня загальноприйнята думка у багатьох частинах Заходу полягає в тому, що Україна програє наземну війну, не залишаючи шляхів до перемоги для країни, оскільки Росія штовхає українських громадян у покору. Київ міг би також закликати до припинення вогню та просити миру. Біда цього сценарію в тому, що він означає поразку не лише для України, а й для Сполучених Штатів та їхніх союзників у Європі та Азії», — вважають експерти.

Думка експертів наголошується на можливості для України здобути перемогу над військами Росії, за умови підтримки Києва у прагненні використовувати нові стратегії ведення війни. Ключовим фактором у досягненні успіху є постійні та точні атаки на окупантів з повітря, які мають бути узгоджені з діями наземних військ.

«Щоб сила з повітря була вирішальною у 2024 році, Збройні Сили України мають створити часові вікна локалізованої переваги у повітрі, в яких можна було б зосередити вогневу міць та маневрувати силами. Враховуючи успіх українців у відмові від свого повітряного простору для Росії у місцях, які вони обирають, такі вікна можливі за допомогою наявних у них коштів. Наявність зброї більшої кількості та вищої якості, адаптованої до цього сценарію, зробила б їх успішнішою на всьому фронті з Росією», — наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин звертає увагу, що активність противника зараз підвищується. Особливо на тих напрямках, де він має хоч якісь успіхи – Куп’янське, Лиманське, Бахмутське (район Часового Яру), Авдіївське.

«Росіяни підтягують резерви, щоб добитися захоплення хоч одного з відносно великих міст. Одна з головних цілей — Авдіївка. Її намагатимуться взяти до березневих виборів Путіна. У Запорізькій області також все неспокійно. У районі Роботино, де ми зміцнилися, росіяни намагаються відновити свої позиції. – з надією на просування вперед. Тягнуть вони резерви також на Куп’янське, на Бахмутське напрями», – розповідає експерт.

Він не виключає, що супротивник до кінця зими спробує захопити всю Донецьку область. І піднести такий «подарунок» Путіну під його переобрання.

«Внутрішньою ситуацією в РФ похвалитися не можна. Тож ставка Путіна – на успіхи у війні проти України», – пояснює Влад Волошин.