Збройні сили України відбили ворога від ще одного населеного пункту у одній із найгарячіших точок фронту. Очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов наголосив, що переможна істерика російських пропагандистів про захоплення окупантами села Синьківка на Куп’янському напрямку не відповідає дійсності.

Синєгубов наголосив, що ворог продовжує обстрілювати населені пункти в Харківській області. Попри атаки, просування ворога в напрямку Синьківки немає. ЗСУ відбили шість ворожих атак на околицях населеного пункту.

«Учора відвідували позиції наших військових. Скажу так, якщо бій іде на крайньому городі населеного пункту Синьківка і ворог декларує, що він її захопив, напевно, це його позиція. Жодної території наші військові не віддали, на свої позиціях стоять, завдають ураження ворогові, чому свідком вчора ми і були», — наголосив Синєгубов.

За його словами, на Слобожанському напрямку окупанти посилили обстріли з використанням КАБів і БпЛА «Шахед». На Вовчанському напрямку спостерігається поява ворожих ДРГ.

Зазначимо, що напередодні Росія пішла «м’ясними штурмами» на село під Куп’янськом. На штурми українських позицій ворог знову кидає загони ув’язнених. До підтримки регулярних військ залучено авіацію Росії.

Російське командування втративши значну кількість військових на Куп’янському напрямку, почало перекидання на цю ділянку фронту резервні сили, які складаються із колишніх в’язнів. Сили оборони України відразу їх ліквідували. Про це розповіла речниця 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Надія Замрига.

Вона додала, що 4 грудня на Куп’янському напрямку її бригада ліквідувала близько двох десятків окупантів.

«Ворог втрачає дуже багато особового складу. РФ підтягує резерви людські. Про це свідчить те, що вже мобілізовані, які до 20 жовтня 2023 року були у місцях позбавлення волі, підписали контракт зі Збройними Силами РФ, і вже на початку листопада потрапляють на передову та гинуть тут», — сказала Замрига.

Представниця 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ повідомляє, що на даному фасі бойових дій ЗС Російської Федерації концентрують свої сили для просування вздовж річки Оскіл у напрямку Куп’янська. Окупанти шукають вразливі точки в обороні ЗСУ та намагаються продовжити наступ.

«РФ використовує техніку, щоб підвезти особовий склад ближче, цю техніку бачать наші «очі», наводять артилерію, танки. Росіяни почали застосовувати танки останнім часом. Два місяці тому було дуже мало. БМП вони використовують для підвозу особового складу, а не як техніку, яка має гармати», — говорить Надія Замрига.

Вона зауважила, що окупанти продовжують атакувати позиції Збройних Сил України з використанням артилерії, проте останнім часом зафіксовано зменшення інтенсивності артобстрілів. Крім того, росіяни використовують авіабомбардування.

Як розповів спікер Сухопутних сил Володимир Фітьо, йдеться про село Синьківку. Між Синьківкою та Іванівкою відбито ще «плюс» чотири атаки загарбників.

Здобуті там успіхи дозволили б ворогу розвинути наступ.

«Так, російські окупанти не відмовилися від своїх намірів … вийти до міста Куп’янська, хочуть його повторно окупувати. На цій ділянці українські захисники відбили 4 атаки противника. Це поблизу Синьківки, Іванівки. Противник хоче вийти на межі населеного пункту Синьківка, для того, щоб розвивати свій подальший успіх у наступі на Куп’янськ», — сказав Фітьо.

РФ активно застосовує авіацію, активізувала використання дронів-камікадзе та посилила артобстріли.

Він зауважив, що ворог використовує штурмові загони, які складаються з колишніх ув’язнених, військовослужбовців-штрафників, «ведучи їх на так звані м’ясні штурми».

«Якихось стратегічних успіхів на даному напрямку в російських окупантів немає», — підкреслив Фітьо.