Успішний контрнаступ ЗСУ був спланований завдяки даним воєнної розвідки. Українським військовим потрібно було зупинити наступ росії, насамперед на Донецькому напрямку. В Міноборони розуміли, що рано чи пізно потрібно буде переходити в контрнаступ і на Харківському напрямку, тому дочекалися потрібного моменту. 
 
Про це розповів представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький. 

Скібіцький зауважив, що за місяць російське командування перекинуло всі війська на Південь. Це створило умови для наступу на Херсонському та Харківському напрямках. 

https://www.youtube.com/watch?v=N0tFcV7_Q6w

“Ще навесні було зрозуміло, що слабке місце росії – це Балаклія. У червні стало очевидним, що наступ на балаклійському напрямку можливий. Дії, які ми планували в Херсонській і Запорізькій областях, допомогли розвинути загальні успіхи ЗСУ”,– підсумував Скібіцький. 

Він також додав, що головною метою є деокупація всіх захоплених територій. Водночас загроза Харкову все одно зберігається. 

Водночас через контрнаступ ЗСУ окупанти займають оборонну позицію. Вони стягують свої сили на Донеччині та Запоріжжі. У Генштабі зазначили, що російські військові намагаються укріпити свою першу лінію оборони у цих двох областях.  
 
Тому окупантам доводиться перекидати резерви зі складу підрозділів третього армійського корпусу. Крім того, для підсилення використовують залишки підрозділів, яким вдалося врятуватися на Харківському напрямку. 

Водночас у росіян можуть бути серйозні проблеми – їм не буде чим захищатися. ЗСУ не дають можливості їм налагодити логістику.