На Донеччині, поблизу села Терни, російські окупанти групують свої сили для подальшої атаки. Про це 9 квітня повідомив лейтенант Збройних сил України, відомий під позивним «Алекс», через свій телеграм-канал «Офіцер+». Ця інформація базується на висловленнях бійця 60-ої окремої механізованої бригади.

«Після розгрому колони танків, окупанти заспокоїлись. Ось ці два дні спокійно, тихо, вони нікуди не просунулися, абсолютно. Просто отримали по зубах там на місці і стоять. Але до чогось готуються знову, накопичуються, і буде така ж боротьба як і минулого разу, знову вони там всі подохнуть», — розповідає військовий.

Він зазначив, що пори відносну тишу в плані наступів та штурмів, ЗС РФ продовжують закидати їхні позиції КАБами.

«Поки руху жодного немає, так що стоїмо чітко та впевнено, все бачимо, все контролюємо, все поки, слава Богу», — проінформував боєць 60-ї бригади.

Зазначимо, село Терни, розташоване на півночі Донецької області – 17 кілометрів на захід від Кремінної. Як відомо, потенційне захоплення Тернів і Ямполівки створить загрозу для українських позицій в серебрянському лісництві, розташованому південніше, та особливо на околицях Невського й Макіївки, розташованих північніше.

ЗСУ попри штурми окупантів продовжують знищувати російську техніку.

Стало відомо, що внаслідок відбиття ворожого штурму поблизу населеного пункту Терни Донецької області вдалося підбити і в подальшому евакуювати російський танк з незвичною системою РЕБ.

Про деталі евакуації розповів в ефірі Армія TV заступник командира роти танкового батальйону бригади спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України молодший лейтенант з позивним «Тенор».

Відбиття штурму вдалося завдяки спільній роботі підрозділів 95-ї бригади ДШВ та 60-ї окремої механізованої бригади. За планом російських сил, один з їхніх танків мав забезпечити захист колони бронетехніки від українських дронів.

На танку Т-72Б3М була встановлена величезна система радіоелектронної боротьби з генератором та п’ятьма додатковими акумуляторами.

Після неуспішного штурму росіяни залишили цей танк на полі бою. Пізніше група «Азов» організувала його евакуацію, яка тривала три ночі і складалася з трьох етапів.

«Тенор» розповів, що витягувати його іншою бронемашиною не стали, тому що це небезпека для іншого екіпажу. До операції залучили саперів, адже навколо було мінне поле і танк міг підірватися.

Уночі перша група бійців дісталася до танку з повітряними балонами для запуску бронемашини. Під час перевірки виявилося, що люк механіка-водія був заблокований гарматою, а гусениці заплуталися у проволоці після зіткнення з БМП. Також було помічено, що акумулятори танка були повністю розряджені.

Наступної ночі до танку вирушила друга група. З їх допомогою було вдалося повернути башту, розблокувати люк та звільнити танк від проволоки.

На третій день «Тенор» з групою вирушив до танку, щоб поставити нові акумулятори. Також їм допомогали піхотні підрозділи доставити на місце все необхідне. Зрештою танк вдалося завести та вночі виїхати до українських позицій. Зараз танк перебуває в Києві, його вивчають спеціалісти, оскільки на ньому є декілька незвичних блоків. Крім того, його планують відремонтувати і надалі використовувати на фронті вже у складі Сил оборони.