Китай, Росія, Велика Британія, Франція і США заявили про те, що недопущення війни між державами, які мають ядерну зброю, є їхньою першочерговою відповідальністю. Відповідну заяву опубліковано на сайті Кремля.

Ми (п’ять країн — ред.) заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв’язана. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння — поки вони продовжують існувати — повинні служити оборонним цілям, стримуванню агресії та запобіганню війні. Ми вважаємо, що подальше поширення таких озброєнь потрібно запобігти, — йдеться у заяві.

Ці держави підтвердили важливість протидії ядерним загрозам та наголосили на важливості збереження та дотримання двосторонніх та багатосторонніх угод та зобов’язань у сфері нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями. Там також заявили про збереження прихильності зобов’язанням щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), включаючи зобов’язання за статтею VI “у дусі доброї волі вести переговори про ефективні заходи щодо припинення гонки ядерних озброєнь у найближчому майбутньому та ядерного роззброєння, а також про Договір про загальне та повне роззброєння під суворим та ефективним міжнародним контролем”.

Кожен із нас має намір зберігати і надалі зміцнювати наші національні заходи щодо запобігання несанкціонованому або ненавмисному застосуванню ядерних озброєнь. Ми знову заявляємо про актуальність раніше зроблених нами заяв про ненацілювання та підтверджуємо, що наша ядерна зброя не націлена одна на одну чи на будь-яку іншу державу, — йдеться у заяві.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив у коментарі росЗМІ про необхідність провести саміт глав країн “ядерної п’ятірки” після спільної заяви.