Нинішня влада давно згущує фарби і, лякаючи українців наслідками ненадання чергових траншів кредитів, намагається виправдати свої дії. Чим поглиблює і без того глибоку боргову яму для України.

Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат, лідер партії "Основа" Сергій Тарута, коментуючи отримання Україною першого траншу за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Так, ми зараз отримали цей транш від МВФ. Але розуміємо, що частина цих коштів буде розкрадена, а частину – віддадуть на погашення раніше взятих кредитів. Президент Порошенко, коли радісно коментував цю новину, "забув" сказати, що на момент його обрання в України було близько 18 мільярдів доларів золотовалютних запасів, причому без кредитних коштів з боку МВФ. А з тих пір наші резерви зменшилися, багато коштів розграбували, знищили банки, і тепер країна на голці у західних кредиторів, в тому числі і МВФ", – поскаржився Тарута.

Влада такими діями демонструє неспроможність розвивати економіку України, каже політик.

"Соромно бігати з простягнутою рукою і просити гроші, щоб повертати старі борги. Ця влада тримається, на жаль, не за рахунок того, що покращує життя українського народу і розвиває економіку, як це має бути. Замість цього керівники України все більше й більше закладають нашу країну в борг. Ця петля затягується все тугіше", – застеріг лідер "Основи".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами політика, влада перекручує поняття, посилаючись виключно на вимоги МВФ щодо непопулярних економічних заходів для громадян. А насправді керівництво України просить МВФ про те, щоб він виділив кредит, оскільки влада нездатна розвивати економіку України, а їй потрібні кошти на погашення попередніх боргових зобов'язань.

"У листі про наміри України отримати транш в рамках програми фінансування на адресу Крістін Лагард, за підписом Порошенка, Гройсмана, Маркарової, Смолія вказувалося, що зараз озвучить МВФ. Це було прохання керівництва України – мовляв, дайте нам кошти, а ми згодні підвищувати тарифитощо", – зазначив Сергій Тарута.