Проголосовані резолюції Генасамблеєю ООН щодо Криму надають Росії чіткий сигнал – звільнити анексований півострів та повернути українських полонених.

"За останні два місяці в Генеральній асамблеї ООН прийняті дві надважливі резолюції щодо Криму, які надають Росії чіткий сигнал: міжнародна спільнота не буде миритися із порушеннями прав людини та мілітаризацією окупованого півострова. Росія як держава-агресор має виконати вимоги міжнародного права – звільнити Крим та повернути додому незаконно позбавлених волі українських громадян", – написав на своїй сторінці у Facebook президент України Петро Порошенко.

Український лідер подякував міжнародним партнерам за потужну підтримку, і додав, що "боротьба за Крим ще триває".

Варто зазначити, що пізно ввечері у суботу, 22 грудня, Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про "Ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". За проголосували 65 держав-членів, проти – 27, 70 делегатів утрималися.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Раніше, 18 грудня, Генасамблея ООН прийняла ініційовану Україною резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, районів Чорного та Азовського морів". Так, вона закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму і засуджує зростаючу російську військову присутність у Чорному і Азовському морях.

У документі підкреслюється, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету і територіальній цілісності України та загрожує безпеці інших держав Європи.