Російські окупанти не припиняють свої спроби захоплення українських позицій в селі Роботине Запорізької області вже понад півроку, проте їм не вдається досягти успіху. Про це повідомив військовий експерт та офіцер резерву Повітряних сил ЗСУ Андрій Крамаров.

«Вони намагаються розгорнути військові дії в цьому районі протягом тривалого часу. Роботинський виступ є нашим віртуальним успіхом за літній період, коли нам вдалося просунутися між першою і другою лініями ворожого оборонного поясу на Запорізькому напрямку. Тут ми розташовані практично між їхніми фортифікаційними укріпленнями, що створює дискомфорт для окупантів», – зауважив він.

За словами Крамарова, при наявності достатньої кількості ресурсів українські захисники будуть продовжувати рухатися вперед на цьому напрямку. Ворог розуміє це, але не має можливостей запобігти цьому руху.

«Вже понад півроку їм не вдається вивести нас із Роботинського виступу», – пояснив він.

Офіцер резерву підкреслив, що українські сили оборони зайняли вигідні позиції на цьому фронті, здатні ефективно стримувати ворожі атаки при мінімальних зусиллях.

«Це все вдається зробити дуже невеликою кількістю військових. Буквально 10 осіб можуть успішно протистояти великій групі ворожих військ. Ми успішно завдаємо їм ураження бронетехніки та артилерії», – розповів Крамаров.

Також він зазначив, що наступальні дії противника на цьому напрямку не так інтенсивні, як в інших районах, наприклад, Часового Яру чи Авдіївки. Він відзначив, що ворог атакує із перервами в чотири-п’ять днів.

«Їхні атаки не так інтенсивні, як на інших напрямках, але окупанти постійно намагаються вивести нас із наших позицій. Цього їм так і не вдається, і вони відходять, а через кілька днів знову намагаються», – підбив висновок він.

Нагадаємо, що протягом останньої доби на лінії фронту відбулися 58 бойових зіткнень із противником, повідомлено за інформацією Генштабу Збройних Сил України. Зазначається, що ворог проводив атаки на різних напрямках, включаючи Бахмутський, Новопавлівський, Авдіївський та інші сектори фронту. Особливу активність ворожі сили виявили на Оріхівському напрямку, де окупанти шість разів атакували позиції українських захисників в області населених пунктів Роботине та західніше Вербового в Запорізькій області.

За словами бійців Збройних Сил України, затримки з поставками зброї ускладнюють їхню можливість стримувати російські війська на фронті. Вони прямо визнають, що російські сили є численнішими та багатшими за ресурсами: танки, літаки, і жива сила – все це в наявності у противника.

Командир батальйонно-тактичної групи 4-ї бригади оперативного значення Національної гвардії України, Сергій Сідорін, повідомив, що на Бахмутському напрямку противник постійно збільшує свої зусилля для проведення наступальних операцій, вводить в бій резерви та поповнює втрати. Він також вказав, що за останню добу відбулися дев’ять бойових зіткнень у районах Богданівки, Кліщіївки та Андріївки.

«Бойові дії тривають як у денний час, так і вночі. Очевидно, що наступним завданням противника буде вийти до населеного пункту Часів Яр», — підкреслив командир.

В той час Сили оборони України намагаються контратакувати, не дозволяючи противнику закріпитися на ключових ділянках місцевості. Сідорін також зауважив, що противник супроводжує свої наступальні дії використанням артилерії різних калібрів, орієнтованою як на передньому краї, так і на населених пунктах, Часовому Яру, логістичних маршрутах та підрозділах української артилерії.

Щодо ситуації навколо села Іванівське, Сідорін відзначив, що бої відбуваються «в межах населеного пункту». Противник раніше заходив у Іванівське, але на даний момент бої відбуваються в середині населеного пункту, де противник намагається штурмувати, проводити лобові атаки та обходити його.

«Лінія зіткнення досить динамічна, позиції переходять з рук в руки. Сили оборони України знаходяться в самому населеному пункті, і тривають бої», — заявив військовослужбовець.