Колишнім соратникам кума Путіна, які нині перебувають у розшуку, в Україні загрожує до 15 років тюрми.

Наприкінці червня Служба безпеки України вийшла з сухим повідомленням про завершення досудового розслідування і передачею обвинувальних актів до суду стосовно двох керівників громадського руху «Український вибір», таких собі І. Комелова та О. Синявського. Їх підозрюють в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя, а також у державній зраді. Словом, в Україні цим панам, які нині перебувають у розшуку, загрожує до 15 років тюрми.

«Господам СБУшникам хочу предложить приехать в Севастополь и арестовать меня, раз уж такие вы смелые молодцы!» – зухвало відреагував у соцмережі з анексованого Росією Севастополя один із підозрюваних Іван Комелов.

«Главком» зібрав відомості не лише про згаданих представників руху «Український вибір» (тепер він називається «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – право народу»), яким керує народний депутат від ОПЗЖ і кум Путіна Віктор Медведчук. У цій історії є ще третій фігурант, володар медалі «За освобождение Крыма и Севастополя» Олег Слюсаренко. Йому, як і Комелову та Синявському, українські правоохоронці заочно оголосили підозри ще наприкінці березня 2021 року.

У липні 2013 року Комелов отримав масу позитивних емоцій після відвідин міжнародної конференції «Православно-слов’янські цінності – основа цивілізаційного вибору України», на яку завітав російський президент Володимир Путін. «Медведчуківець» настільки проникся виступом лідера північного сусіда України, що не зміг стримати себе і дав цінну пораду тодішньому керівництву країни, мовляв, перед тим, як підписувати угоду з Європейським союзом або вступати до Митного союзу, треба подувати про наслідки ухваленого рішення.

За версією слідства, наприкінці лютого-початку березня 2014 року Синявський вступив до лав незаконного збройного формування «Самооборона Криму» і очолив окремий його підрозділ «Слов’янський щит». На цій посаді він підшукував нових бійців до свого підрозділу, віддавав особисті вказівки щодо патрулювання вулиць міста з метою виявлення та затримання проукраїнського налаштованого населення, забезпечував своїх підлеглих гладкоствольною мисливською та іншою зброєю, особисто проводив перевірки документів населення Севастополя і проводив обшуки транспортних засобів та контролював діяльність незаконно створених на території АР Крим блокпостів.

Щодо Комелова, то у нього схожий «бекграунд»: належав до незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя», організовував та контролював патрулювання критичної інфраструктури Криму та Севастополя, в тому числі вокзалів, медичних установ, телерадіокомпаній, чим сприяв у наданні Росії та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Крім цього, як голова ініціативної групи громадської організації «Український вибір», Комелов протягом 6-14 березня 2014 року працював членом робочої групи при Севастопольській міській комісії з проведення фейкового «загальнокримського референдуму». До речі, ця ж комісія видала йому посвідчення спостерігача на вказаному «референдумі». У день «голосування» Комелов забезпечував охорону та безперешкодне проведення так званого «загальнокримського референдуму» у Севастополі.

Між іншим, через сім років «медведчуківець» у коментарі українському ЗМІ дав щиросердечні зізнання: справді закликав до виходу півострова Крим зі складу України і стверджує. Додав, що рішення про проведення «референдуму» ухвалила Севастопольська міська рада, а положення про організацію референдуму було розроблено на підставі закону про організацію референдуму.

Третій фігурант, по якому працювала СБУ, – це Олег Слюсаренко. На час окупації Росією Криму він керував відокремленим підрозділом громадської організації «Український вибір» у центральному районі Сімферополя і був координатором міжнародного автопробігу «Дорогами Перемоги». У його «послужному списку»: публічні заклики про необхідність включення півострова Крим до складу Росії біля будинку Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Долгоруківського обеліску; у квітні 2015 року здійснив пробіг тимчасово окупованими територіями України, які називають себе «ДНР» та «ЛНР» і зробив заяви щодо зміни меж державного кордону України і розширення території Росії за рахунок тимчасово окупованих територій України.