Саакашвілі у подальшому може і Шмигаля з посади прем’єра посунути, але поки Міхеіл іде з іншими завданнями у владу.

Про це «Вголосу» розповів політтехнолог Андрій Золотарьов.

«Зараз він з’явився тому, що Зеленському вкрай необхідно підкреслювати, що він і надалі реформуватиме країну. І важливий момент для позиціонування цього – це привернення Саакашвілі, яке спричинене власною ініціативою Зеленського», – наголосив політтехнолог

Хоча дехто і вважає, що Міхо реформував Грузію, проте, як каже Золотарьов, більшість роботи зробив таки Бендукідзе, а Саакашвілі виявився вдалим руйнівником старої системи.

«Саме ця місія руйнівника і спрацювала у цьому випадку. Адже найкраще він діє саме у конфліктних ситуаціях, я б сказав, що він володіє політичною міфологією», – уточнив експерт.

І додав: «Другий момент: останнім часом досить активізувався Аваков. Він заходить на території і теми, які його, як міністра внутрішніх справ, не стосуються. І це команду Зеленського бентежить. Тому, я вважаю, що Саакашвілі також з’явився як противага Авакову – адже їхня південна кров сокиру війни сховати не дозволить».

Також Золотарьов розповів:

«Третя місія Саакашвілі: ми бачимо зараз досить непрості відносини зі США та МВФ, тому думаю, він також має налагодити додатковий канал співпраці з нашими партнерами і кредиторами та західними колами. Бо до Зеленського наші партнери все-таки краще ставляться, ніж до Порошенка, адже на Заході дуже не люблять людей, які обманюють та не виконують обіцянки».

Що цікаво, раніше засновник інтернет-видання “ГОРДОН” закликав призначити експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі прем’єр-міністром країни, а блок безпеки віддати під кураторство колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони України, ексголови СБУ Ігоря Смешка.

Він зазначив, що наразі у владі в Україні перебуває багато некомпетентних політиків, яких треба замінити.

“Я думаю про себе. Я розумію, що у нас у владі повно політичних імпотентів. Людей, які не в змозі працювати, не мають ні підготовки, ні освіти, ні базових навичок, ні досвіду. Тому я офіційно звертаюся до Володимира Зеленського.

Вважаю, що в цій ситуації потрібно негайно перезавантажити кадрову політику, скасувати закон про люстрацію, призначити уряд національного порятунку, Михайла Саакашвілі призначити прем’єр-міністром, а Ігорю Смешку віддати безпеку. Інакше ми не випливемо й обвалимося всі разом”, – сказав Гордон.

Журналіст зазначив, що, на його думку, чинний прем’єр-міністр Денис Шмигаль і уряд “не справляються з навислою загрозою”.

“І загроза для України не коронавірус, а його наслідки. Те, що ми зараз маємо, – квіточки. Ягідки почнуться після того, як люди вийдуть із карантину. Ми побачимо розорені бізнеси, величезну кількість людей, які опинилися на вулиці без засобів до існування, величезну кількість представників злочинності, які зараз сидять без діла, а коли вийдуть – почнуть масово надолужувати згаяне. У цій ситуації, як мені здається, необхідний уряд національного порятунку”, – вважає журналіст.