Вже пройшов тиждень з моменту, коли Збройні сили України були виведені з Авдіївки. Російські війська досі не змогли утримати цей населений пункт. Про це повідомив військовий експерт, голова Conflict Intelligence Team Руслан Левієв.

Загалом, за даними Левієва, ситуація на цьому участку фронту стабілізувалася. Побоювання, що російська армія, захопивши місто, рушить вперед, не справдилися. Більше того, виявилося, що навіть окупантам не вдається надійно утримати себе в місті.

 «Ми помітили, що останніми днями з’явилися такі відеозаписи, де фактично видно, що не вдається закріпитися повноцінно російським військам. Не в тому сенсі, що її відбивають назад. Коли туди заходить російська бронетехніка, тут же нею прилітають дрони-камікадзе, а потім і артилерія Буквально вчора (23 лютого — ред.) був запис, як заходила колона російської техніки в Авдіївку Першу мотолигу підбили дроном. у руїнах російським військам досить важко», — розповів експерт.

Фактично, російські втрати під час захоплення Авдіївки були настільки великими, що цей населений пункт залишився для них справжньою «м’ясорубкою». Після відступу Збройних сил України на підготовлені позиції за межами міста, українські війська продовжили активні дії з максимальним знищенням противника.

Рішення про успішний вихід з Авдіївки було оголошено командуванням ЗСУ в ніч на 17 лютого. Ця стратегічна дія була прийнята для того, щоб зберегти життя та здоров’я українських військових.

 «У ситуації, коли ворог наступає по трупах своїх солдатів з перевагою в снарядах 1:10, під постійними бомбардуваннями — це правильне рішення», — зазначив генерал.

Він підкреслив, що завдяки проведеній операції з виведення військ вдалося уникнути «котла» — оточення сил Збройних сил України ворожими військами. Цю інформацію незабаром підтвердив новий Головком ЗСУ Олександр Сирський.

Його заява була опублікована в офіційному акаунті на Facebook. Він підкреслив, що важке рішення було ухвалено з метою того, щоб захисники Авдіївки не опинилися оточеними.

Збройні сили України відступили за межі міста до «більш вигідних позицій». При цьому вони змогли завдати ворогові значних втрат під час бойових дій.

 «Вживаємо заходів для стабілізації обстановки та утримання зайнятих позицій. Життя військовослужбовців – найбільша цінність. Авдіївку все одно повернемо», – пообіцяв Головком.

Зокрема заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін вважає, що наступальні дії окупантів на цьому напрямку продовжаться.

 «На Авдіївському напрямку станом на сьогодні все в цілому очевидно — вони будуть просуватись, наскільки у них вистачить сил та залежно від того, хто з них виживе», — написав він.

Жорін зауважив, що на інших напрямках може бути складна ситуація.

«Тим більше з Авдіївки почали перекидати вцілілі підрозділи на інші ділянки фронту», — додав заступник командира 3-ї ОШБр.

Не так давно російський військовий та популярний блогер, відомий під псевдонімом воєнний кореспондент Андрій Морозов, розкрив шокуючі втрати російської армії під час битви за Авдіївку. За це він став об’єктом насмішок з боку пропагандистів Кремля та отримав погрози від командування, після чого пішов з життя.

Російський військовий, який також вів власний Телеграм-канал , Андрій Морозов (відомий як «Мурз»), що брав участь у бойових діях проти України, вчинив самогубство. Це сталося після того, як його примусили видалити пост зі свого каналу про 16 тисяч загиблих російських військових у боях за Авдіївку.

Про смерть Морозова повідомило одразу декілька російських військово-пропагандистських каналів, але офіційних підтверджень цієї інформації поки немає. Варто відзначити, що перед своєю смертю на каналі Морозова з’явилося повідомлення, яке свідчить про його намір зробити цей крок.

Також варто відзначити, що одним з причин, що змусили його скоїти самогубство, він назвав відомого кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова.