Президент України Володимир Зеленський відкликав з Верховної Ради законопроект про позбавлення повноважень всіх суддів Конституційного суду.

Про це свідчить лист глави держави голові парламенту Дмитру Разумкову.

“Згідно зі статтею 93 Конституції України та статтею 104 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10 лютого 2010 року №1861-VI, відкликаю для доопрацювання проект Закону України” Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства (реєстраційний № 4288) “, – йдеться в листі.

Нагадаємо, у вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд виніс рішення про невідповідність Конституції положень закону “Про запобігання корупції”.

У зв’язку з цим 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс законопроект до Верховної Ради про позбавлення повноважень всіх суддів Конституційного суду.

Пізніше Рада Європи попередив голову Верховної Ради Дмитра Разумкова, що прийняття законопроекту президента Зеленського буде “кричущим порушенням” основного закону.

У свою чергу Венеціанська комісія зробила висновок, що Конституційний суд “не може бути покараний за свої рішення, але його робота повинна бути поліпшена”. Таким чином комісія не підтримала ідею про розпуск Конституційного суду.