Секретар Ради національної безпеки і оборони, Олексій Данилов, заявив, що головною умовою припинення війни для Росії є настання обставин незворотного характеру, що призведе до зникнення Росії у тому вигляді, в якому вона існує зараз.

«Головним фактором для України щодо завершення повномасштабного вторгнення є створення всіх необхідних умов для забезпечення сталого миру й усунення повторних військових загроз з боку РФ, шляхом її дестабілізації і наступної фрагментації. Поки Росія не буде нарізана за принципом «регіонального салямі», — це буде постійна загроза війни, відкладеної у часі, для України, всіх оточуючих Росію країн і будь-якої іншої держави», — підкреслив він у коментарі українським ЗМІ.

Секретар Ради національної безпеки і оборони стверджує, що Росія своєю історією переконливо продемонструвала неможливість власного існування в середовищі цивілізованих країн, які керуються законами та правилами.

«Росія — навіть не держава у класичному розумінні цього терміну, а територія, яка контролюється кримінально-мафіозним угрупованням. Норма існування РФ — це норма поведінки маніяка, який нормально почувається тільки тоді, коли по лікті в крові, бруді та лайні», — упевнений він.

Данілов висловлює думку, що лідер рф Володимир Путін, у своїх комплексах та нав’язливому бажанні компенсувати заподіяні йому «Заходом» уявні образи, є тригером значних змін.

А яким буде повоєнний світ — напряму залежить від того, що нині відбувається на українському полі бою. Від його результатів залежить, який світ ми будемо мати: спрямований у майбутнє, чи повернутий в архаїку релігійного фанатизму, націоналізму та авторитаризму», — додав Данілов.