Наступ Збройних сил України досяг переломної точки. Для розвинення успіху Києву потрібні не безкоштовні оцінки і поради щодо просування, а зброя і боєприпаси

Про це у своїй авторській колоніці для WSJ написав президент Йорктаунського інституту, колишній офіцер військового флоту та функціонер Пентагону Сет Кропсі. 

«Наступ України досяг переломної точки. Військові лінії Росії розірвуться, якщо дати достатньо часу. Але для цього потрібна більша військова підтримка з боку США. Якщо Київ хоче досягти успіху, Вашингтон повинен постачати йому важливу зброю та боєприпаси, а не безкоштовні військові оцінки», – йдеться у матеріалі.  

Кропсі наголосив, що професійний аналіз зусиль України є дефіцитним через брак досвіду. Американські та російські військові припинили ретельний аналіз бойових дій ще після розпаду СРСР, оскільки «їм не вистачало досвідчених супротивників, з якими можна було б порівняти себе». 

«Поточна думка серед американських воєначальників, що українці повинні зосередитися на одному вирішальному місті в Запорізькій області, так само є нісенітницею, враховуючи, що ворог має потужні лінії оборони та мобільні резерви, і жодна сторона не може отримати контроль у повітрі», – зауважив екс-офіцер військового флоту. 

Він додав, що спроба прориву без маніпуляції російськими силами була б катастрофічною, «незалежно від того, скільки закликів Заходу вимагали удару в американському стилі». 

«Якби Україна прислухалася до порад американців через Washington Post і New York Times, вона б насадила півдюжини бригад на потужну російську оборону, дозволила б Росії зосередити власні резерви, і її бойова міць була б стерта за кілька днів», – констатував Сет Кропсі. 

Тож наразі тактика вищого військового командування України цілком вірна, адже завдяки їй наші оборонці ведуть успішні поступові наступальні операції, паралельно утримують оборону на певних ділянках фронту і що найважливіше при цьому всьому — максимально намагаються вберегти життя. Окрім цього де головний напрямок удару наших Сил оборони не здогадуються ні ворог, ні військові експерти. Про це повідомив Олег Жданов.  

Офіцер запасу ЗСУ зазначив, що успіхи ЗСУ мають місце то на одній, то на іншій ділянці фронту, основні резерви ми не накопичуємо на якомусь конкретному напрямку, чим вводимо всіх в оману. Ця хитрість Залужного допомагає тримати ворога в напрузі, а ще залишає для ЗСУ фору у вигляді елемента раптовості, оскільки неможливо припустити, де вони вдарять наступного разу.  

Військовий експерт назвав головну мету контрнаступу ЗСУ та способи, якими вона може бути досягнута: «Швидше за все, на Мелітополь ми підемо вже вздовж узбережжя Азовського моря. Ось так буде, мені здається, тому зараз найголовніше — це вийти на узбережжя Азова, і, швидше за все, цей вихід буде або до Бердянська, або між Бердянськом та Маріуполем. Бій покаже, куди нам йти”. 

Потім полковник запасу ЗСУ розповів про важливий нюанс планування наступальних дій нашим Генштабом на чолі із Залужним: «На сьогодні, я так зрозумів, що Волноваха – Маріуполь – цей напрямок не є пріоритетним, хоча є маленька ремарка до цього. Справа в тому, що на сьогоднішній день наш Генеральний штаб і Головком Залужний зробили таку ситуацію цікаву, що російське командування досі не може зрозуміти, де напрямок головного удару наших військ, я, до речі, теж не можу зрозуміти. а головна задумка, де напрямок головного удару». 

Тож під грифом таємності український Генштаб на чолі із Залужним продовжують координувати українські війська, аби завдати ворогу найболючішого удару і в результаті чим скоріш звільнити всі наші території.