Путін знову заговорив про переговори щодо миру не просто так. За словами Ольги Курносової, політичної аналітикині та головної редакторки порталу After Empire, ця ініціатива має кілька основних причин.

Курносова вважає, що однією з основних, є великі втрати, яких зазнає зараз російська армія. За її словами, людські ресурси закінчуються, а нову хвилю мобілізації починати страшно. Мобілізація є однією з тих тем, яка дуже сильно хвилює російське суспільство, і хоча іноді здається, що воно не реагує взагалі ні на що, це не так. Мобілізація викликає значний резонанс, а поточний наступ щодня забирає величезну кількість людських життів. Питання, як заповнити ці втрати, залишається відкритим, і це одна з причин, чому Росія знову заговорила про перемир’я.

Крім того, велика кількість країн, які вже підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, лякає Кремль. Курносова пояснила, що розуміючи, які рішення можуть бути ухвалені на цьому саміті, Росія намагається випередити події, заявляючи про готовність до переговорів. Вони намагаються запевнити, що завжди були готові до переговорів, навіть якщо це не зовсім так.

Ще одним важливим фактором є ситуація на так званих нових територіях, які Росія намагається утримувати. Курносова підкреслює, що захоплення та окупація таких добре укріплених міст, як Слов’янськ і Краматорськ у Донецькій області, є дуже складним завданням. Це підштовхує Росію до спроб наступу на Харківську область, щоб мати можливість запропонувати обмін територіями. Вони можуть спробувати використати Харківську область як важіль впливу в переговорах, пропонуючи відступ з неї в обмін на контроль над Донецькою областю.

Курносова вважає, що Росія намагається скористатися будь-якою можливістю для отримання тактичних переваг і використання їх у переговорах. Однак, вона підкреслює, що підтримка міжнародного співтовариства і єдність українського народу є ключовими факторами, які можуть допомогти Україні досягти перемоги. Зокрема, західні країни мають надати Україні необхідну допомогу, а сам Київ має зосередитися на мобілізації всіх ресурсів.

Чим більше країн визнає справедливість української формули миру, тим складніше Росії буде спекулювати на цій темі. Це особливо важливо на тлі зростаючої міжнародної підтримки української позиції. Курносова зазначила, що вчора у Львові закінчився форум російської опозиції, яка підтвердила справедливість формули миру президента Зеленського та висловила свою згоду з нею. Це свідчить про те, що навіть у Росії є сили, які розуміють важливість цієї формули. Визнання формули миру президентом Зеленського створює чітку покрокову інструкцію для Росії, і якщо більшість країн погодяться з цією формулою, Росія опиниться в ізоляції.

В такій ситуації Росія залишиться тільки з Білоруссю, Іраном і КНДР, що значно звузить її можливості для маневру на міжнародній арені. Китай, який має значний вплив у глобальній політиці, навряд чи підтримуватиме російську позицію, якщо весь світ визнає справедливість української формули миру.

 Якщо й коли багато країн визнають справедливість, формулу миру президента Зеленського, тим важче буде спекулювати тим, що Росія цю формулу миру не визнає. І, до речі, давайте я додам, що вчора у Львові закінчився форум російської опозиції, яка підтвердила справедливість формули миру президента Зеленського та висловила свою згоду з цією формулою миру. Тобто, є і в Росії сили, які розуміють, що єдина справедлива історія — це те, що складає з себе формулу миру. І головне, адже це ж така покрокова практично інструкція для Росії. Тобто якщо всі погодяться, що це правильно, що практично весь світ із цим згоден, то з чим залишиться та з ким залишиться Росія? З Білоруссю, з Іраном і з КНДР? Тому що навіть Китай у такій ситуації навряд чи російську позицію підтримає”, — вважає аналітикиня.