Армія РФ намагається оточити Авдіївку, щоб «посадити» Україну за стіл перемовин. В РФ вважають, якщо їхня армія переможе під Авдіївкою, це дасть їм можливість провести перемовини з Україною і домогтися «заморозки» війни на умовах Кремля
Про це розповів військовий оглядач Денис Попович.
В них є мета оточити Авдіївку, здобути там перемогу, щоб її «покласти на стіл», каже Попович.
«Я не знаю чому вони вважають, що ми погодимося вести перемовини з ними. Але при досягненні цієї мети вони розраховують на те, що «посадять» Україну за стіл перемовин для того, щоб зупинити цю війну на актуальній лінії фронту. Тобто з урахуванням тих територій, які вони захопили, зокрема на Херсонщині, в Запорізькій, Донецькій області. А далі, ймовірно, вони планують накопичувати сили і в якійсь середньостроковій перспективі знову розпочати наступ вже на більш вигідних умовах», — повідомив Попович.
За його словами, окупанти будуть продовжувати продавлювати нашу оборону в Авдіївці. Десятки російських бригад та полків вже готові наступати на Авдіївку.
«Ситуація там важка, окупанти далі будуть перекидати туди підкріплення для того, щоб здійснити оточення Авдіївки і домогтися цілей. Вони йдуть вперед, у них є певні успіхи на півночі Авдіївки, оскільки саме там вони зараз просунулись до залізниці. На півдні від Авдіївки в них менше просувань, частково там ЗСУ намагаються відбивати позиції РФ», — зазначив військовий оглядач.
В загальному вимірі окупанти вважають, що міжнародна ситуація зараз для них є сприятливою стосовно таких цілей, оскільки незрозуміло що буде з допомогою від США Україні, додав Попович.
«Новий спікер Палати представників наче каже схильні речі, але поки що це до справи не доходить», — резюмував Попович.
Також додамо, що росія прагне впливати на західні еліти, і для пропаганди їй потрібні хоч якісь результативні дії на фронті в Україні.
Таку думку озвучив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
Він нагадав, що росіяни на фронті, зокрема на Авдіївському напрямку, використовують прямі лобові атаки [живою силою], намагаються мінімізувати втрати техніки, оскільки вона коштує певних грошей, а людське життя для них ніщо.
“Для Росії будь-який її громадянин має від’ємну вартість. Тобто ти не те що витрачаєш гроші, коли його десь убивають, ти навпаки — отримуєш профіцит. Тому що не будеш платити соціальні виплати, не будеш шукати робочі місця, не слухатимеш його скиглення з приводу кар’єри, неякісного життя тощо. Люди для них безкоштовні. Тому можна відправити 100 тисяч, можна відправити 50 тисяч. Сьогодні на окупованій території сконцентровано 350 тисяч. Ось ці 350 тисяч — це нульова або навіть від’ємна вартість життя для Російської Федерації”, — сказав Подоляк.
Завдання перед Кремлем стоїть досить примітивне — військово-політичному керівництву (не тільки Путіну, а й еліті) необхідні хоча б якісь результативні дії, продовжив спікер.
“Їм потрібно хоча б просування на кілометр, на два, захоплення хоч якогось населеного пункту, який на слуху, особливо в Донецькій або Луганській областях, щоб сказати: дивіться, у нас ще є потенціал, ми ще можемо кудись рухатися. Давайте, [Захід], ви будете припиняти військову підтримку України, і будете примушувати її до переговорного процесу, оскільки ми все-таки ще вміємо воювати. Це тиск на загальні глобальні процеси. У Росії бездонна бочка непотрібних життів, які можна витрачати на те, щоб просунутися на кілометр. Якщо за кілометр просування територією України потрібно заплатити 10, 20, 30 тисяч життів — для Росії це нічого не вартує”, — акцентував він.
І з цього погляду, каже Подоляк, росіяни хочуть психологічно впливати на західні еліти, насамперед.
“Для пропаганди необхідна хоч якась результативна дія. Наприклад, показати: дивіться, ми оточили Авдіївку, ми взяли Авдіївку і так далі. А те, що там усе стерто з лиця землі, там практично немає населених пунктів, — це для Росії не відіграє жодної ролі. Для них головне — інформаційне повідомлення: ми вийшли, наприклад, на промислову зону Авдіївки, вийшли на терикони Авдіївського коксохіму тощо. Це винятково заради або психологічної, або інформаційної складової. Військовий, стратегічний сенс у Російської Федерації відсутній”, — зазначив радник глави ОПУ.