Заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка вважає, що реформа Національної поліція почалась непогано. Однак багато чинників призвели до того, що процес уповільнився.

Про це Рябошапка розповів журналісту 24 каналу для програми “Голобородько”.

За його словами, Нацполіція – це орган, який найбільше спілкується і повинен спілкуватися з громадянами.

“Очевидно, що ми хотіли б надати нового поштовху цій реформі, ми б хотіли відновити той хороший початок, який був з Нацполіцією”, – заявив заступник голови Офісу Президента.

За його словами, вони хочуть завершити реформу блоку, який стосується виявлення і розслідування злочинів експертної діяльності Нацполіції. Він сказав: “Це необхідно робити, і цей поштовх теж необхідний”.

“Одним з пріоритетів є реформування органів кримінальної юстиції і всього комплексу: і поліцейського блоку, і блоку, який стосується ДБР, кримінального процесу, кримінального права та органів прокуратури”, – наголосив Рябошапка.

Окрім того, Заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка заявив, що НАЗК вже неможливо допомогти працювати ефективно, а тому на орган чекають кардинальні зміни.

– НАЗК – це ключовий орган в антикорупції країні, однак, він став якимсь “хвостом”, який тягнеться за іншою антикорупційною інфраструктурою. Варіант один – тут неможливо якось допомогти йому працювати ефективно – це треба змінювати. Змінювати керівництво, посилювати апарат, оскільки там дуже великі кадрові втрати. Думаю, що ми це дуже швидко зможемо зробити.

Це локомотив антикорупційних реформ, інтелектуальний центр, який, насамперед, оцінює все, що відбувається в країні. Який може дати оцінку, де найбільші втрати від корупції і запропонувати швидкі рішення.

Це постійний моніторинг проблеми корупції в країні, якого ми сьогодні не бачимо.

Це центр, який забезпечує взаємодію між всіма елементами антикорупційної інфраструктури – між НАБУ, САП, агенствами щодо розшуку і менеджменту арештованих активів.

Це запобігання та очищення служби через врегулювання конфлікту інтересів, через врегулювання проблем пов’язаних з незаконним лобіювання, очищення через видалення з публічної служби людей, які мають незаконні статки. Один з найважливіших блоків – це запобігання політичній корупції. Ми бачимо, що функція провалена і в принципі не реалізується, – підкреслює Рябошапка.

Як зазначає, Рябошапка, все залежить насамперед від політичної волі. Все йде від керівництва. Новий керівник має, по-перше, зміцнити кадровий потенціал, по-друге, зміцнити правильні пріоритети роботи органу.

Орган не повинен ганятися, умовно кажучи, чи переслідувати вчителів, лікарів, керівників сільських рад, а займатися топ-корупцією, топ-чиновниками і топ-політиками.