У Маріуполі пролунали вибухи. Стало відомо, що саме в той час до Маріуполя приїхав глава Чечні Рамзан Кадиров. Він прибув з наміром «просунути» на пост мера тимчасово окупованого міста для свого сина, але вирішив втекти, заляканий дроном.

Про це у Телеграмі повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

«В Маріуполі сьогодні був Кадиров. З візитом. Окрім просто Тік-Ток цілей та контролю за своїм металобрухтом, він приїхав підготувати появу, аби свого …синочка «протягнути» на посаду мера Маріуполя. Точніш — на голову адміністрації, якого призначає Пушилін» , — написав Андрющенко.

За його словами, у першій половині дня Кадиров планував провести «нараду» в міській окупаційній адміністрації. А потім — виступити у філармонії, де мав наголосити, що його син «має бути тут головним».

Проте після «наради» Кадирова йому довелося терміново евакуюватися, оскільки хтось підняв у повітря дрон над розташованим неподалік стадіоном, де проходив футбольний матч.

Водночас, мер Мелітополя Іван Федоров висвітлив конфлікти «кадирівців» з російськими загарбниками у місті. За його словами, чеченські бойовники розглядають себе як окрему касту і не визнають авторитет інших підрозділів Збройних Сил Росії чи цивільного населення.

Він розповів, що у тимчасово захопленому Мелітополі «кадирівці» побили російського окупанта, який на блокпості попросив у них документи. Федоров зазначив, що конфлікти між різними підрозділами ЗС РФ у місті відбуваються регулярно, від чого страждають місцеві жителі.

Нагадаємо, раніше лава Чечні Рамзан Кадиров запропонував звільнити 20 українських військовополонених, якщо з членів його родини знімуть західні санкції.

Про заяву Кадирова повідомили російські ЗМІ.

Список прізвищ військовополонених, які відносяться до Кадирова, як повідомляється, було передано Скотту Ріттеру, колишньому інспектору ООН зі спостереження за ліквідацією іракської зброї масового знищення. Ріттер прибув до Грозного 4 січня.

На зустрічі з Ріттером кремлівські ЗМІ продемонстрували відеоролик, на якому чоловіки у формі ЗСУ, які якось представляються українськими військовополоненими, виражають прохання зняти «абсурдні санкції, які ні на що не впливають», з родичів Кадирова, його коней та літаків, на яких він літав.

«Я воював і буду воювати проти керівництва США та західних країн, Європейських країн, доки вони не будуть змінювати свою позицію та ставлення до нашої держави та мусульман усього світу. Тож проти мене запровадьте, що хочете, але сім’ю, матір не чіпайте, — говорить Кадиров на відео. — Якщо Україні важливе життя цих людей, якщо вони такі патріоти та хочуть возз’єднати сім’ї, хай обміняють на санкції своїх солдатів».

Після таких заяв, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов висловив здивування відносно заяв, які робляться через медіа.

«Якщо людина хоче щось вирішити, він знає, як і на кого треба вийти. Якщо не знає, йому підкажуть, але повірте мені, він знає. А пропонувати через медіа: «зніміть санкції з моєї родини» третім країнам і віддайте мені моїх коней, які знаходяться в іншій державі —це трошки дивно, як на мене», — сказав Буданов.

Звернемо увагу, що Україна за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін. Зазначимо, що обміняли вже 2828 військовослужбовців України.

Також омбудсмен Дмитро Лубінець говорив, що впродовж найближчих тижнів може відбутися ще один обмін військовополоненими між Україною та Росією.

А представник ГУР Андрій Юсов говорив: «Ми чекаємо, що довгих пауз і обмінах, які були після 7 серпня 2023 року, бути не повинно».