Політтехнолог Петро Охотін впевнений, що команда Петра Порошенка навмисне відмовчується у справі Сергія Семочка.

– Присутність у вищих ешелонах спецслужб людей, які мають російські паспорти, свідчить про фальшивий патріотизм влади. При цьому, саме патріотичні гасла стали лейтмотивом кампанії чинного Президента. Зараз команда Порошенка навмисне відмовчується у справі Семочка, щоб перечекати інформаційну хвилю, дати їй закінчитися, – акцентував політексперт

Загрозливу тенденцію Охотін побачив у тому, що «деякі блогери з пулу Петра Порошенка дозволяють собі висловлювання про те, що журналіста Дениса Бігуса, автора розслідування про Семочка, варто посадити. Саме з таких невинних жартів починається наступ на свободу слова».

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

– На Банковій намагаються показати Юлію Тимошенко як проросійську силу. Однак спільне голосування Блоку Петра Порошенка і Опозиційного блоку щодо продовження спецстатусу окупованих територій Донбасу, реакція на скандал навколо Семочка, зволікання з санкціями щодо російського бізнесу показують, що насправді влада знаходить спільну мову з російськими колами, – зауважив він.

Нагадаємо, Перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки України Сергій Семочко опинився у центрі гучного скандалу.

Цілий рік команда програми "Наші гроші" вивчала його статки, бо він їх ретельно сховав.

Журналісти знайшли Land Cruiser, гелікоптер, три будинки під Києвом на 8 мільйонів доларів і особливо російське громадянство членів родини розвідника шокувало розслідувачів.

Офіційно склад його родини він зашифрований, засекречений разом з його декларацією. Але нам вдалося встановити родину, з якою у нього імовірно є родинні зв"язки і на них оформлені ці будинки, – журналіст програми "Наші гроші" Леся Іванова.

Тетяна Лисенко, на яку зареєстрований один із будинків в Козині, ймовірно є дружиною Семочка. Ще два будинки під Києвом оформлені на її доньку Анастасію Котон. Навіть його шеф – голова СБУ Василь Грицак з його зарплатою збирав би лише на один такий будинок 12 років. 

Також члени родини Семочко: дружина, донька та зять мають російське громадянство, стверджують розслідувачі.

На походження всіх тих статків може вказувати інший гучний скандал за участі Семочко. Його прізвище фігурувало у брудній історії із закупівлею ліків для пацієнтів з нирковою недостатністю, які в один момент держава просто перестала закупляти для смертельно хворих людей.

Тоді СБУ звинувачували у змові з медичними чиновниками з метою збагачення.