Нардеп від “Слуги народу” Олена Копанчук заявила, що не складе мандат через кнопкодавство, на якому її зловили, незважаючи на те, що підписувала відповідний меморандум.

Про це вона сказала на засіданні регламентного комітету.

На засіданні заслухали питання кнопкодавів. Голова комітету, нардеп від “Європейської солідарності” Олег Синютка запитав Копанчук, чи підписувала вона 26 червня “Меморандум про відповідальність народного депутата від партії “Слуга народу”, який тоді підписували всі кандидати від цієї політсили.

“Так. Меморандум ми підписували. Зміст нам знайомий. Але меморандум про наміри, тому на сьогоднішній день юридичної відповідальності як такої ще немає”, – сказала Копанчук.

Синютка на це уточнив, що у п. 7 меморандуму, який підписала Копанчук, зазначено, що депутат зобов’язується добровільно скласти мандат за кнопкодавство, а у п. 3 прописано, що депутат буде голосувати тільки особисто.

“Чи готові ви скласти мандат, тому що це ті речі, які ви публічно підписали?”,- запитав Синютка.

“Зміст меморандуму – ще раз підкреслю – про наміри. Меморандум не несе юридичних наслідків”, – відповіла Копанчук.

Відзначимо, що раніше Олена Копанчук зізналася у “кнопкодавстві” під час одного з голосувань та публічно вибачилася за свою поведінку.

Свої дії нардеп мотивувала тим, що даний законопроект був для неї важливий і вона віддала голос за колегу, не усвідомлюючи наслідків такої поведінки. Про це Копанчук розповіла на сторінці у Facebook.

“Друзі! Хочу публічно принести вибачення за допущені мною помилки при голосуванні. Для мене було важливо, щоб даний законопроект, спрямований на поліпшення майбутнього України, був проголосований, і тому емоційно, без усвідомлення наслідків своєї поведінки, проголосувала за колегу. Те, що я зробила неправильно. Будьте впевнені, цей урок, я запам’ятаю назавжди”, – написала народний депутат.

Перший випадок кнопкодавства у Раді був зафіксований 10 вересня.

Під час голосування за президентський законопроект про імпічмент ст. 84 Конституції порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець Олександр Ковальов.

Ще одним порушником став народний депутат від “Слуги народу” Сергій Литвиненко.

Водночас, глава Офісу президента Андрій Богдан в своєму нещодавньому інтерв’ю ВВС розповів, як у новому парламенті планують боротися з кнопкодавством. Він назвав це явище негативним, але при цьому наголосив, що потрібно шукати якісь альтернативні способи роботи парламенту, що дозволять депутатам бути присутніми лише на тих засіданнях, які їм цікаві.

За словами Богдана, така практика поширена за кордоном.