Президент Володимир Зеленський пояснив, чому Україну варто прийняти до Північноатлантичного альянсу. Він наголосив, якщо почнеться війна, то вона буде і на кордоні НАТО.

Україна перебуває у складній ситуації. Про це президент сказав під час зустрічі з іноземними журналістами.

“Якщо буде повномасштабна війна, про яку ми зараз говоримо, то вона буде і на кордонах деяких країн НАТО. Точно буде”, – наголосив Зеленський.

Він додав, що там можуть бути провокації, оскільки ці країни колись також були республіками Радянського Союзу. Він наголосив, що це серйозні виклики для НАТО.

Зеленський переконаний: у разі війни, жодна іноземна армія не захищатиме Україну.

Зеленський наголосив, що Україна прагне від НАТО конкретики. Ми маємо знати, на що розраховувати. Держава вимагає від Альянсу безпекових гарантій, хоча Зеленський вважає, що членство в НАТО залежить не від України.

“Якщо ми не в НАТО, ми захищаємо себе самі. Коли ти сам на сам з дуже непростою державою, то запитуєш – що таке санкції після? Кому вони адресовані? Вони стосуються України? На жаль, ні”, – зауважив президент.

Зеленський наголосив, що вводити санкції вже після вторгнення Росії в Україну – нечесно, оскільки від Росії вже загинули понад 15 тисяч українців. Крім того, він закликав Альянс назвати причини, чому наша держава не в НАТО.

“Чому ми не в НАТО? Скажіть відкрито – й ми ніколи там не будемо. Я звертаюсь до багатьох членів Альянсу”, – заявив Зеленський.

Як підкреслив президент, у разі повномасштабної війни – вводити санкції буде вже пізно. Тому, на його думку, ці обмеження придумали не для нашої держави.

“Мовиться про стримання повномасштабної агресії в бік Європейського Союзу. Однак не можна це робити за кошт нашої держави”, – сказав Зеленський.

За словами президента, якщо Україна не буде в НАТО, то захищатиме себе сама.

Зазначимо, що Зеленський закликав міжнародну спільноту не зволікати з антиросійськими санкціями. Він наголосив, що чекати нападу не варто, а також додав – обмеження насамперед потрібні не для нашої держави, а для стримання повномасштабної агресії у бік країн Європи.