Володимир Зеленський висловився про те, що від’їзд іноземних дипломатів з України — помилка. 

Про це 28 січня президент України Володимир Зеленський сказав під час брифінгу для іноземних ЗМІ.

“Це помилка. Я відверто про це говорю. Але я не маю права говорити, що це помилка урядів поважних держав. Я вважаю, що це помилка для нас, для України. Сигнали, які ми отримували від дипломатів, що їдуть робітники не першого рівня. Я так не вважаю. У такій ситуації, всі першого рівня. Всі повинні бути на місці. Я вам скажу чесно, що у нас в Маріуполі наприклад є представники дипломатичного корпусу Греції. Навіть з Маріуполя, де є контактна лінія і можна почути постріли, греки нікого не забрали”, – сказав президент. 

Володимир Зеленський додав, що “Україна – не “Титанік”, а тому піде вперед. 

“Я не порівнюю держави, я просто хочу вам сказати, що це важливий сигнал. Всі на це дивляться, всі розуміють. Як реагує СЄ, Британія, США. Я вважаю, що посольські робітники, дипломати повинні бути тут. Це – капітани, представники своїх держав. А капітани останні покидають човен. А я вважаю, що Україна – не “Титанік”, Україна піде вперед”, – сказав Володимир Зеленський. 

Він зауважив, що зараз непростий, напружений час, коли світ особливо уважно стежить за ситуацією в нашій країні.

“Останні тижні світ відчуває загрозу початку масштабної ескалації. Що стосовно цього Україна може сказати світу? Ми живемо так останні вісім років. Це констатація фактів, про які ми говоримо останні вісім років”, – наголосив Президент.

Глава держави акцентував, що керівництво України усвідомлює всі можливі ризики та загрози й розуміє, що і як робити задля їх подолання.

“Ми завжди готові до будь-якого сценарію. Але ми, Україна, завжди прагнемо одного – це мирне врегулювання дипломатичним шляхом”, – зазначив він.

Водночас Володимир Зеленський зауважив, що нагнітання тривоги завдає Україні не менших економічних втрат, ніж прямі військові дії.

Тож, за словами Президента, сьогодні Україна передусім потребує особистої присутності союзників і партнерів у нашій державі.

“Нас не потрібно попереджати – нам потрібно допомагати. Як саме? Найпростіше – бути з нами, бути в Україні. Я дякую всім вам, нашим друзям і партнерам, які сьогодні стоять з нами пліч-о-пліч. Дипломатичні місії яких в Україні продовжують працювати у звичному режимі. Ця присутність – багатозначна й красномовніша за тисячу слів”, – сказав Володимир Зеленський.