Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що через російську агресію на узбережжі Чорного та Азовського морів будуть встановлені сучасні ракетні комплекси.

У інтерв'ю BBC News Україна Турчинов розповів про посилення берегової охорони на Азові.

"Будуть залучені нові та модернізовані ракетні комплекси. Це дозволить нам не тільки ефективно протидіяти будь-яким десантним операціям, але і знищити будь-який корабель, що загрожує нашій країні на відстані 300 кілометрів, навіть коли він розташований у порту базування. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Не буде для нас проблемою у випадку загрози знищити будь-яку переправу або міст, зокрема і той, що дуже розрекламований", – заявив Турчинов.

За його словами, російська агресія не зупинить плани України про створення бази ВМС в Азовському морі.

"Ми повинні довести всьому світу, що Україна не втратила своїх позицій в Азовському морі, і це море, де діє міжнародне право і можуть перебувати як українські, так й іноземні кораблі", – підкреслив Турчинов.

"Давайте говорити чесно – РФ засуджена, але не покарана", вважає очільник Ради нацбезпеки. На його думку, після такої агресії повинні бути значно посилені санкції проти Росії, вжиті відповідні заходи щодо російського флоту у всьому світі, інакше наступні дії будуть ще кривавішими і небезпечнішими не лише для України, а й для інших країн.

Додамо, що у Туреччині також почали будівництво військово-морської бази на узбережжі Чорного моря. Про це повідомляє місцеве видання Milliyet.

Як повідомляє газета, проект став особливо актуальним у зв'язку з російською агресією в Керченській протоці та відкриттям трубопроводу Турецький потік. Створення бази запланували ще за часів холодної війни, а розробляти проект почали у липні 2017-го.

Турецька влада розраховує, що кораблі на новій базі будуть патрулювати східну частину Чорного моря. На їхню думку, це може вплинути на розвиток усієї північно-східної Туреччини.

Цей об'єкт стане 9 базою турецьких ВМС. На ній будуть нести службу 400 військових і 200 цивільних фахівців. Раніше повідомлялося, що Туреччина може стати посередником між Україною та Російською Федерацією щодо атаки у Керченській протоці.