Запорізьке угруповання російських військ значно слабкіше і вразливіше, ніж донецьке чи луганське, а тому будь-які плани РФ щодо наступу на цьому напрямку можуть завершитися чимось куди більшим, ніж просто фіаско. 

Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.  
 
На його думку, для успішного повноцінного наступу на Запорізькому плацдармі російським окупантам необхідно ресурс порівнянний з не менше 80 батальйонних тактичних груп (БТГр), але на сьогодні у РФ там сконцентровано всього близько 30 БТГр. 

За інформацією експерта, ситуація така, що навіть у кістяка угруповання не все добре з комплектацією і боєздатністю, для проведення масштабних наступальних операцій: 

“Кістяком Запорізького угруповання залишаються 19-та і 42-та МСД 58-ї ОВА ЮВО. При цьому не можу сказати, що ці підрозділи можуть похвалитися якоюсь феноменальною боєздатністю. Наприклад, підрозділи 19-ї МСД, а саме 429-ї і 503 МСП мають приблизно 50% -60% штатну комплектацію по ББМ. Танк в складі даних БТГр і зовсім є рідкісним звіром. Аналогічна картина і в середовищі 42-ї МСД, а саме 70-м, 71-м і 291-м МСП. Більш-менш з комплектацією у 78-го МПСН “Ахма-північ” і тільки з тієї причини, що він особливо не лізе на передок”. 

Коваленко додав, що на цей час матеріально-технічне забезпечення угруповання на Запорізькому напрямку здійснюється не на найвищому рівні, а в разі активізації бойових дій і зростанні потреб в 3-4 рази і зовсім просяде. 

“Таким чином, нинішнє угруповання на Запорізькому плацдармі дозволяє російським військам в першу чергу вести оборонного типу дії, і якщо ми говоримо про наступ, то фронт у більш ніж 100 км їм нинішньою кількістю, нинішньою комплектацією і рівнем забезпечення, ніяк не охопити і не продавити”, – упевнений експерт. 

Водночас, як розповів 24 Каналу військовий експерт Сергій Грабський, росіяни перекинули ПВК “Вагнера” на Запорізький напрямок. Вагнерівці є легкою піхотою і виконують для окупаційного війська певні функції. Насамперед мовиться про проведення найманцями Євгєнія Пригожина обмежених штурмових дій. 
 

Саме для таких дій російські загарбники можуть використати вагнерівців. Так, Росія намагається збільшити кількість військ на окремих ділянках Запорізького напрямку. Однак це не означає, що окупантам вдасться їх зібрати у достатній кількості. 

Натомість можливі певні демонстраційні дії та тиск на наші позиції з метою відвертати увагу наших бійців від відбиття тих атак і просувань, щоб наші підрозділи не були використані на інших напрямках,  – зауважив Грабський. 

На його думку, така мета ворога є абсолютно очевидною та доступною. Власне для цього вагнерівці й підходять на Запорізький напрямок, оскільки на основних фронтах російським загарбникам будуть необхідні ударні механізовані або бронетанкові кадрові підрозділи армії країни-агресорки. 

“Виходить така заміна кадрових військ вагнерівцями”, – підсумував військовий експерт.

Окрім цього Росія розпочала перегрупування своїх військ на внутрішніх полігонах та в Білорусі. Вони планують скопіювати більш менш успішну стратегію найманців ПВК “Вагнера”, які зараз воюють на сході України, стверджує військовий експерт BILD Юліан Рьопке, посилаючись на українські джерела на місцях. 

За словами Рьопке, кілька тисяч солдатів нині проходять підготовку у Росії та в Білорусі не задля ведення бойових дій у складі батальйону, як завжди, а вчаться проводити операції лише у складі невеликого підрозділу. Це для того, щоб наступати групами по 25-50 осіб, а не як раніше, зімкнутими загонами по 250-1000 солдатів. Проте ЗСУ знають про нову стратегію ворога та готуються до цього.