Європа назвала Росію стороною збройного конфлікту на сході України. Там наголошують, що відтак будь-який діалог щодо України має відбуватися лише за участі її представників.

Сумніву у тому, що Росія є стороною збройного конфлікту немає. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

“Немає сумніву, що Росія є стороною цього конфлікту, а не посередником, як вона часто стверджує. Наша головна мета – змусити Росію піти на деескалацію напруги”, – сказав він.

Боррель також вкотре наголосив, що будь-які перемовини щодо України не повинні проходити без її представників.

Боррель підкреслив необхідність діалогу з Росією. Водночас він наполіг, що потрібні також стримування та рішучість у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України.

“Будь-яка подальша агресія проти України матиме величезні наслідки та великі втрати для Росії”, – сказав представник ЄС.

Тим часом США обговорюють низку можливих економічних санкцій проти РФ. Серед них – відключення від системи SWIFT та ембарго на постачання американських оборонних технологій.

Як пише The New York Times, під час телефонного брифінгу представник Білого дому не виключив, що Вашингтон розглядає відключення найбільших фінансових установ Росії від SWIFT. Крім того, допускається можливість ембарго на постачання оборонних технологій до РФ із США.

За словами чиновника, США оцінюватимуть дії Кремля, а не публічні заяви; “Що вони (РФ, – ред.) роблять за зачиненими дверима, буде конструктивніше їхніх заяв”.

За інформацією джерел The New York Times, у разі вторгнення РФ до України санкції почнуть діяти вже за кілька годин.

Нагадаємо, раніше група з 24 колишніх дипломатів та експертів США закликала владу озвучити план санкцій, підготовлений на випадок вторгнення РФ до України. У їхній спільній заяві йшлося про необхідність “негайно зробити кроки” для впливу на розрахунки Кремля перед тим, як він “зробить вибір на користь” агресії.