Чорне море не можна дозволити перетворити на “російське озеро”, заявив 22 червня у Facebook секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов.

Про це він написав, коментуючи свою присутність на урочистому прийомі в Одесі 21 червня з нагоди прибуття британського есмінця HMS Defender.

“Отримав унікальний подарунок. Капітан HMS Defender Вінс Оуен вручив мені історичний принт першої у світі британської карти Чорного моря. Ця пам’ятна річ ще раз нагадує нам про те, що Чорне море ніколи не було й не має бути “російським озером”, як би цього не хотілося нашому сусідові-агресору”, – написав Данілов.

Він зазначив, що бачив відпрацювання маневрів зі звільнення захопленого під час навчань HMS Defender.

“Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій ЗСУ, піхотинці Королівських ВМС Великобританії і Корпусу морської піхоти США продемонстрували високопрофесійні навички взаємодії та командної роботи. Безпека Чорноморського регіону стає міцнішою у співпраці з нашими партнерами – країнами – членами НАТО”, – підкреслив секретар РНБО.

Зазначимо, що колишня держсекретарка США Кондоліза Райс, яка була держсекретарем на час Бухарестського саміту НАТО у 2008 році, заявила, що Україна і Грузія повинні стати членами НАТО і повинні отримати План дій щодо членства.

Про це вона сказала під час Київського безпекового форуму.

“Для тих, хто брав участь у Бухарестській декларації (саміту НАТО 2008 року – Ред.), все залишається в силі. НАТО, як основна світова організація колективної безпеки демократичних держав, повинна прийняти до своїх лав Україну та Грузію і для цього підтримати План дій щодо членства для України і Грузії”, – сказала вона.

Спеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай у своєму виступі зазначив, що минулого року Україні запропонували Партнерство з розширеними можливостями, що надає можливість далі розвивати співпрацю з Альянсом, і для обох країн “двері залишаються відчиненими”.

“Двері НАТО залишаються відчиненими. Союзники залишаються вірними рішенням Бухарестського саміту 2008 року – що Україна й Грузія стануть членами НАТО. Очікую, що лідери Альянсу чітко заявлять про це на саміті наступного тижня”, – зазначив Джеймс Аппатурай.

Він додав, що для майбутнього членства Україні потрібно здійснити ще низку реформ, не лише у безпековій сфері, але й у сфері верховенства права, держуправління та економіці.

“Лідерство в питанні євроатлантичних прагнень України – це насамперед лідерство на шляху реформ”, – додав він.