Російські окупанти на Бахмутському напрямку використовують перевагу в артилерії і піхоті, щоб повернути втрачені позиції, проте успіху не має.

Про це повідомив заступник командира 3 ОШБР Радіон Кудряшов.

За його словами, наразі на флангах Бахмуту є певні успіхи, зокрема звільнення Андріївки. Ворог застосовує перевагу в артилерії і піхоті, щоб повернути втрачені позиції, проте успіху не має.

«Тактика ворога не змінюється з лютого 22 року. Він кидає маси піхоти на певні ділянки фронту, незалежно від того, ніч це, чи день», — зазначає військовий.

За словами Кудряшова, ворог комбінує артилерію, легку броньовану техніку та мінометні підрозділи. ЗСУ і ворог використовують дрони більше, ніж на інших ділянках фронту і їх кількість постійно зростає.
В окупантів лишилися уламки особового складу, які розпорошують по різних підрозділах. Тому, на думку військового, окремих підрозділів «Вагнера» більше не буде. Також він повідомив, що ураження техніки ворога на трасі Бахмут-Горлівка ускладнило логістику росіян.

Додамо, що російська армія продовжує розгортати каральні батальйони підрозділів «Шторм-Z«, до складу яких входять п’яні мобілізовані та сотні військових і цивільних правопорушників, яких відправляють на передову в Україні
Про це йдеться у розслідуванні агентства Reuters, журналісти якого поспілкувалися із бійцями підрозділу.
За словами солдата армійської частини №40318, які у травні та червні знаходився поблизу міста Бахмут на сході України, штурмовики — це просто ніщо.

Як стверджує військовий, він надавав медичну допомогу групі з шести чи семи поранених бійців «Шторм-Z» на полі бою, таким чином не підкорившись наказу командира залишити людей. Він сказав, що не знає, чому командир віддав такий наказ, але стверджує, що офіцери вважали солдатів з «Шторм-Z» менш цінними, ніж кадрові війська.

Військовий, який побажав залишитися неназваним, сказав, що у «Шторм-Z» відправляють усіх мобілізованих, яких хоч раз зловили у стані алкогольного сп’яніння. При цьому командування загонів «Шторм-Z» відмовляється коментувати будь-яку інформацію про це, як і Міноборони РФ, пише Reuters.

Усі співрозмовники побажали залишитися анонімними. За їхніми словами, штрафні загони, кожен із яких налічує близько 100-150 людей і входять до регулярних армійських підрозділів, зазвичай відправляються на найбільш відкриті ділянки фронту і часто зазнають великих втрат на сході та півдні.

Троє з п’яти штурмовиків цих підрозділів та їхні родичі описали жахливі бої, в результаті яких більшість їхніх загонів були знищені.

Один солдат, засуджений за крадіжку, який був завербований із в’язниці, сказав, що всі, крім 15 зі 120 осіб у його підрозділі, який входив до складу 237-го полку, були вбиті або поранені під час боїв під Бахмутом у червні.

Засуджені складають ядро штрафних загонів, але туди потрапляють і кадрові військові, які порушували дисципліну. Двоє військових розповіли, що офіцери відправили солдатів у «Шторм-Z» за те, що вони були п’яними на службі, за вживання наркотиків і за відмову виконувати накази.

Відповідно до законодавства РФ про військову дисципліну, військовослужбовець може бути переведений у штрафну частину лише за вироком військового суду. Ніхто з людей, які розповіли Reuters про відправлення солдатів у «Шторм-Z«, не сказав, що ці чоловіки брали участь у судовому засіданні.

Підрозділи «Шторм-Z» підпорядковуються безпосередньо Міноборони РФ. За словами опитаних, у загонах також об’єднують засуджених, які добровільно йдуть воювати в обмін на обіцянку помилування, і кадрових військовослужбовців, покараних за порушення дисципліни.