Сухе голодуання, яке оголосила нардеп Надія Савченко, може мати страшні наслідки.

Сухе голодування – дуже жорсткий метод. Люди, що оголошують протест, практично не вдаються до нього або переходять вже через пару днів на на іншу форму. 

“Все залежить від резервів організму”, – говорить дієтолог Євгенія Розум. – Будь-яке голодування – це величезний стрес, а відмова від рідини – подвійний. Незворотні процеси починаються на вже третій день. 

Чим більше голодування триває, тим більша ймовірність того, що людина не зможе повноцінно вийти з нього без серйознх ушкоджень. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Порушується робота кишечника, сольовий баланс, отруюються нирки, можуть бути зміни в мозку і постраждати психіка “.

Надія вже винесла зі своєї камери всю їжу і воду. Вона також не вживатиме ніяких фізрозчинів, – заявила Тетяна Проторченко, прес-секретар Савченко.

Вона також нагадала, що в російській в’язниці Савченко тримала сухе голодування 6 днів. Не рекорд, але є наближеним до цього.

Правда, на виконання вимог Савченко не потрібно тривалого періоду. Вона хоче, щоб слідчі повернули їй електронні ключі для відкриття рахунку в банку, куди надійде сума, необхідна для реєстрації кандидата в президенти. Якщо ні, то Савченко готова померти в муках. Або не готова, це покаже час.

“Я думаю, померти їй не дадуть. Якщо настане криза, відправлять в реанімацію, де голодуючою займуться лікарі, – каже колишній керівник пенітенціарної служби України Сергій Старенький.

“Примусове годування, до речі, теж дозволено. Але після того як Європейський суд з прав людини прирівняв цю процедуру до тортур, від неї в місцях позбавлення волі відмовилися”.

Сергій Старенький каже, що за станом Савченко повинні спостерігати медики, а співробітники СІЗО це документувати. При правильному оформленні персонал не понесе відповідальності, якщо Савченко помре.

Якщо організм втрачає до 5% води, сповільнюється рух, червоніє шкіра, виникає нудота, діарея. 10% води – висихає порожнина рота, починаються головні болі, неможливість руху, втрачається логіка мови. 20% – починаються спазми м’язів, розпухання язика, притуплення слуху та зору, відчуття крижаного тіла. 25% – смерть.