Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що Німеччина і Франція повинні нести відповідальність за окупацію Криму Росією.

Про це на брифінгу після засідання Ради безпеки і оборони повідомив Секретар РНБО Олексій Данілов.

Він сказав, що доводиться розмовляти з потужними гравцями в Європі, які зацікавлені у співпраці з Російською Федерацією, і зокрема, в побудові газопроводу “Північний потік-2”.

“Треба припиняти, скажімо так, недомовлені речі з цього приводу. Перш за все – це Німеччина і Франція, які є політичними та економічними партнерами РФ сьогодні. І нам це дуже неприємно, тому що саме ці дві країни в 2008 році відмовили в ПДЧ, коли майже все було готово, Грузії та Україні, і ми пам’ятаємо, що в 2008 році на Грузію напала РФ”, – заявив Данілов.

“Після цього у нас є ситуація з окупованим Кримом та ін. Чи повинні за це нести якусь відповідальність Німеччина і Франція? Я вважаю, що повинні. Тому що знаєте, що, крім економічної вигоди, є і політичні речі, і якщо ви говорите про демократію, якщо ви говорите про свободу, якщо ви говорите, що ви цінуєте кожну країну, – це та ситуація, яка була на 1991 рік, коли домовилися, що ті межі, які є на 1991 рік, недоторканні, і сьогодні, коли одна країна все це порушує, і крім ситуації, коли вони говорять про якусь стурбованість, – ми вважаємо, що це занадто мало в сучасному демократичному світі”, – підкреслив Данілов.

Секретар РНБО нагадав, що занепокоєння, які висловлювалися в 1937 і 1939 роках призвели до початку Другої світової війни. “Тому що всіх тоді заспокоювали. Тоді не приймали ніяких рішень і вважали, що воно якимось чином саме розсмокчеться”, – зазначив Данілов.

Він зазначив, що в Німеччині є свої аргументи щодо завершення побудови газопроводу “Північний потік-2”, а в Україні свої про неприйнятність такої побудови.

“Коли вони ставлять гроші на перше місце, – тоді треба всьому світу сказати, що у нас гроші на першому місці. Не люди, не демократія, не дотримання прав і свобод. Тоді ми зрозуміємо, що давайте приймемо таку доктрину. Але що тоді буде з демократією… Тоді тиранія буде по всіх країнах розповзатися, як шагренева шкіра”, – сказав Данілов.

Нагадаємо, в 2008 році в Бухаресті (Румунія) відбувся саміт НАТО, на якому Україні і Грузії не надали ПДЧ, але заявили, що обидві країни в майбутньому стануть членами Альянсу і двері до членства в НАТО залишаються відкритими.

Пізніше, Своє різке висловлювання щодо дій цих країн, Олексій Данілов прокоментував, відповідаючи на запитання журналіста. Зокрема мовилось про те, що звинувачення Франції та Німеччині – це дипломатичний скандал.

Я не дипломат. Я людина, яка відповідає за національну безпеку в нашій країні, це по-перше”, – заявив Данілов.

Ба більше, він розповів, що інколи яскраві заголовки у ЗМІ видають, щоб їх читали. Олексій Данілов також запевнив, що не відмовляється від жодного слова, яке сказав під час брифінгу за підсумками засідання РНБО.

Я від жодного слова не можу відмовлятись, тому що я відповідальна людина. Саме Франція та Німеччина в 2008 році були категорично проти того, щоб Грузії та Україні надали ПДЧ. Наслідки – у 2008 році Грузія, в 2014 році – Крим ), – заявив секретар РНБО.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.