Українські війська почали наступ у районі кордону Донецької та Запорізької областей і відбили деякі позиції в цьому районі. Вони також продовжили наступальні операції в західній частині Запорізької області та 15 листопада підтвердили територіальні завоювання поблизу Работиного.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Аналітики інституту повідомляють, що на відеозаписі з геолокацією, опублікованому 16 листопада, видно, як українські сили відбивають російські атаки на захід від Новодонецького, і підтверджується, що українські сили відбили деякі позиції в цьому районі в невстановлену, але, ймовірно, нещодавню дату.

За повідомленнями ISW, 16 листопада російські війська продовжували наступ уздовж кордону Донецької та Запорізької областей, але не досягли заявлених або підтверджених успіхів.

Зокрема, відомий російський військовий блогер заявив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Старомайорського. Інший блогер вказав, що підрозділи російської армії діють у районі між Гуляйполем і Великою Новосілкою.

За словами ISW, 16 листопада українські війська продовжили наступальні операції в західній частині Запорізької області та 15 листопада підтвердили територіальні завоювання поблизу Работиного.

Російський блогер опублікував і розмістив за геолокацією кадри від 15 листопада, на яких російські війська завдають ударів по українських позиціях безпосередньо на захід від Работиного, що вказує на незначне просування ЗСУ.

До того ж, український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що українські сили, ймовірно, досягли певних успіхів у напрямку Новопокрівки та відокремлені лише однією лісосмугою від населеного пункту, який обороняє російський полк ВДВ. Машовець додав, що українські сили, мабуть, незначно відбили дії частин російської бригади в напрямку Копані кілька днів тому і просунулися ближче до Нестерянки.

Машовець заявив, що підрозділи одного російського полку, мабуть, втратили контроль над висотами на північний захід від Вербового, що ускладнює оборону Росією північно-західної околиці населеного пункту.

Експерт також зазначив, що підрозділи російських військ ведуть інтенсивні бої на лінії Нестерянка-Копані. За його словами, у командування російськими військами є суворий наказ утримувати лінію Нестерянка-Копані «за будь-яких обставин», але ISW не може незалежно перевірити це твердження.

За словами російських джерел, 16 листопада російські війська незначно просунулися на північний схід від Василівки на заході Запорізької області. Російські блогери також стверджували, що бойові дії тривають поблизу П’ятихаток і що російські війська захопили кілька незазначених позицій у цьому районі.

Крім того, варто додати, що за повідомленнями ISW, 16 листопада російські війська провели обмежені наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кременна і не досягли підтверджених успіхів.

Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу Синьківки, Петропавлівки, Іванівки та Надії.

Російський військовий блогер заявив, що бойові дії тривають у районі Тимківки.

Голова Луганської ОВА Артем Лисогор заявив 16 листопада, що російські військові перекинули підрозділи спочатку з далекого сходу Росії в район Сватового.

Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров 16 листопада опублікував відеозапис, на якому, імовірно, видно, як група чеченського спецпризначенців керує безпілотниками в Серебрянському лісництві на південний захід від Кремінної.

Тоді ж Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українські атаки поблизу Сінківки, колишнього населеного пункту Загоруйківка і поблизу Діброва. Але чи відповідає ця інформація дійсності – поки не відомо.