Останніми тижнями російські загарбники активізували роботу диверсійно-розвідувальних груп біля кордону з Харківською областю.

Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі інформаційного телемарафону.

«Раніше найбільше ми їх фіксували по Сумському напрямку. А за останні кілька тижнів ми бачимо зміну напрямку, а саме — у Харківській області», — розповідає Андрій Демченко. 

Демченко вважає, що загарбники могли змінити тактику через те, що на Сумському напрямку вони не мають успіху. Також він зазначив, що на прикордонні Харківщини зараз значно зросла кількість обстрілів з боку російських загарбників.

Речник армії «Південь» Сергій Братчук розповів, що окупанти відправляють свої війська в атаки власними мінними полями. Таке відбувається у 810-й окремій бригаді морської піхоти Чорноморського флоту та в підрозділі «Шторм-Z» на Херсонському напрямку.

«Присутній такий елемент, як наступ російської армії через власні мінні поля. … Є проблеми. Але водночас ми повинні чудово розуміти, що сьогодні ворог намагається цю «сіру зону» зменшити, він намагається звузити плацдарми, він намагається у кінечному підсумку ці плацдарми взагалі знищити», — розповів Братчук.

Він зазначив, що для цього на Херсонському напрямку з’являються бійці російських повітряно-десантних військ — зокрема, 104-а десантно-штурмова дивізія, але «є нюанс».

«Ця дивізія перекинута з Запорізького напрямку. Чи є сьогодні у росіян резерви закривати такі дірки? Треба дивитися, треба моніторити і розуміти, що буде відбуватися далі», — підкреслив речник.

Також він зазначив, що деякі з’єднання і частини цієї дивізії сьогодні переміщуються лівим берегом Дніпра на тимчасово окуповані території Херсонської області.