Російські загарбники намагаються наступати на Авдіївському напрямку. Зараз їхня ціль – оточити Авдіївку.

Однак у саме місто терористи бояться заходити. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону.

За словами Маляр, російські загарбники бояться заходити у саму Авдіївку, оскільки не хочуть зав‘язнути у міських боях з українськими оборонцями.

Вона наголосила, що російська армія щодня намагається обійти Авдіївку, однак зазнає дуже колосальних втрат.

“Воює там так героїчно 110-та окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка на чолі з комбригом Миколою Чумаком”, – зазначила заступниця міністра оборони.

Додамо, що українським захисникам важливо деокупувати Старомайорське у Донецькій області, адже попереду знаходиться опорний пункт російських військових на Бердянському напрямку.

Про це військово-політичний експерт групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко повідомив у коментарі РБК-Україна.

Українські військові вже кілька днів поспіль повідомили про успіхи українських військових на Бердянському напрямку. Зокрема, вони просунулись на 500 метрів вздовж лінії фронту у районі Старомайорського у Донецькій області та закріпилися на досягнутих рубежах.

Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія” Олександр Тарнавський зазначав, що ударні підрозділи вклинилися в оборону ворога на відстань до 1,4 км.

Окрім цього, повідомлялося про спроби окупантів повернути позиції на околицях Приютного, але всі вони провалилися.

Коваленко вважає, що головне завдання українських військ – вийти на Старомлинівку.

“Саме вона є опорником російських окупантів, вершиною другої лінії оборони у цій локації. Тому процес цілком логічний – спочатку пройти Старомайорське, вирівняти фланги, вийти на другу лінію, де вже задіяти основні ударні групи для прориву”, – сказав він.

При цьому, куди рухатимуться наші бійці після Старомлинівки, буде залежати від того, як пройде сам прорив. Експерт додав, що рух на Бердянськ, Токмак чи в інших напрямках визначатиметься ситуацією на лінії зіткнення.

В той же час політичний експерт Володимир Цибулько оцінив темпи українського контрнаступу на каналі «PolitБюро».

«Україна – це ленд-ліз, Україну Байден дуже чітко окреслив як антигітлерівську країну. Це, мені здається, запрограмувало самого путіна на таку дикунську поведінку щодо і громадянської інфраструктури України, і цінності людського життя, і стосовно власних громадян. Тому, якщо ми оцінюємо за аналогією, то, напевно, Сталінград ще не відбувся», – розмірковує Володимир Цибулько.

Хоча, додає гість програми, російська пропаганда ж роздувала Бахмут до розмірів Сталінграда у Другій світовій війні. Проте, стверджує він, це теж не аналогія, це теж не сюжет, який чимось копіює Другу Світову. На думку експерта, перелом саме стався в сенсі оцінки російської агресії з боку світової спільноти, у цьому сенсі ми маємо дуже багато союзників і зовсім іншу схему.

«Замість НАТО з’явився Рамштайн. З одного боку, Україна шукає парасольку безпеки в НАТО, але найефективнішим механізмом підтримки України виявився Рамштайн, це значно ширше, ніж НАТО», – наголошує Володимир Цибулько.

Також експерт стверджує, що літня кампанія 2023 року, цей український контрнаступ фактично працює теж трохи за іншою схемою. Зокрема, пояснює він, радянські військові історики мислили арміями, дивізіями як мінімум, армія туди, армія сюди, мільйон народу туди, мільйон сюди, а зараз у нас зовсім інша війна, суть якої – перемолоти потенціал противника.