В Бахмуті тривають пекельні бої протягом декількох місяців. Українські військові виконують там дуже важливе завдання – стримують хвилі наступу окупантів, знищуючи їхні особовий склад і військову техніку.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан наголосив в телеефірі одного з українських телеканалів, що перше завдання будь-якої армії – це знищення армії противника. За його словами, звільнення окупованих територій – це вже наслідок першого завдання.

Він припустив, якщо російська армія вишикується в ряд від Ростова-на-Дону до Бахмута, то можна буде туди відправити всі боєприпаси, і там її знищувати по батальйону на добу – як робить українська армія зараз.

В будь-якому місці, де є окупанти, куди вони підтягуються у великій кількості, туди треба переносити нашу вогневу міць для того, щоб їх знищити. Нам потрібно перелопатити ці 400 тисяч людей разом з російської технікою,– наголосив полковник ЗСУ.

За його словами, росіяни вимушені діставати військову техніку минулого століття – танки Т-54, Т-55, однолітків Путіна.
Світан вважає, якщо все це буде відбуватись в районі Бахмута, це найкращий варіант, який можна вигадати. І тоді окупантам, ймовірно, доведеться знімати війська з Токмака, Полог, Бердянська і вести їх на Бахмут.

“Тому принципово важливе будь-яке посилення наших військ для знищення російських, навіть якщо для цього на тижні чи місяці доведеться затримати наші наступальні дії в іншому місці”, – зазначив він.
На думку експерта, наступальні дії мають завдання не звільнення територій, а саме знищення противника. І саме тому нам потрібно виходити на Азовське узбережжя, далі гнати ворога до Керчі і знищувати.
“Коли не знищується армія противника, війна не закінчується. Тому оптимальний варіант – ліквідувати ворога де тільки можливо. Росіянин зі зброєю повинен бути знищений, а росіянин без зброї повинен бути депортований”, – впевнений Роман Світан.

Бахмут та Авдіївка є ключовими містами, які обрали для себе російська армія. Найближчими тижнями вони стануть для ворога “перспективою номер один”.

Таку думку висловив працівник СБУ (2004-2015), консультант комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки та оборони Іван Ступак під час телемарафону.
Щодо Бахмута, то він дуже обережно говорить, що ситуація змінюється у кращу сторону для України.

“На Бахмутському напрямку росіяни рухаються. Якщо подивитися на мапу, то вони собі обрали дві ключові точки, які є для них пріоритетними — Бахмут та Авдіївку. Вони навіть схожі за ситуацією. Ці міста за ситуацією наближені до оточення, росіяни все для цього роблять. Але ми дуже обережно кажемо про те, що таке плато виходить, принаймні, в Бахмуті — росіяни вже не можуть так активно рухатися так, як це було місяць тому, але вони ще і не відступають. Тобто сили вже дійсно вичерпуються, але говорити про це треба обережно, бо, дійсно, можуть бути десь і резерви, і додаткові мобілізовані. Я думаю, що росіяни переадресували свої зусилля на Авдіївку, там їм теж дещо вдається. Ці два міста на найближчі тижні будуть для них перспективою номер один”, – розповів він.

Нагадаємо, Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що зараз “триває найбільш інтенсивна фаза боїв за Бахмут”. Попри значні втрати в людських ресурсах, озброєнні та військовій техніці, окупанти продовжує вести наступальні дії.