Українська армія готова до спротиву країні-агресору “в будь-якій точці”, заявив в інтерв’ю агентству “Укрінформ” секретар Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

Журналісти запитали Данілова, чи готова Україна до відповіді з боку [президента РФ Володимира] Путіна на санкції проти його кума [народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора] Медведчука.

“Загострення ситуації на сході України є прямим підтвердженням того, що Російська Федерація має пряме відношення до цих подій, що це її війська, якими вона керує і які вона направляє на території Донецької та Луганської областей”, – сказав секретар РНБО.

Данілов упевнений, що українська армія “готова до спротиву країні-агресору в будь-якій точці”.

“А що стосується їхніх планів щодо протидії нашим активним діям, то подивимося. Ми розробляємо різні сценарії, й на будь-які дії Росії в нас буде гідна відповідь. І не лише президента, РНБО, а всього українського народу, – зазначив він. – Ми не росіяни, українці – зовсім інші люди. Українці за свободу готові віддавати своє життя, ми є вільними людьми і частиною великої Європи”.

В свою чергу Данілов зазначив, що Рада нацбезпеки і оборони України (РНБО) проаналізує рішення Приморського районного суду Одеси у справі екслідера місцевого відділення “Правого сектору” Сергія Стерненка.

За його словами, “не зовсім зрозуміло”, чому вирок у справі Стерненка оголосили саме зараз.

“Суд триває вже п’ять років, вирок могли оголосити ще у 2016-му чи 2017 році, але дотягли аж до сьогодні й оголосили 23 лютого. Усі знаємо, що це за день і яке свято дехто святкує. Це – рішення суду, я не можу сказати, що воно нам подобається чи ні. Але ми звертаємо на це увагу, аналізуємо, систематизуємо й дивимося, чи за ним не можуть стояти якісь замовники”, – зазначив Данілов.

Нагадаємо, Стерненка 23 лютого 2021 року визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в’язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав й інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Стерненко подав апеляційну скаргу на рішення щодо свого висновку.