Новий контрнаступ ЗСУ можливий лише за виконання декількох умов.

Дворічна повномасштабна війна Росії проти України наразі породжує кілька ключових питань, які потрібно вирішити вже цього року.

Полковник запасу ЗСУ Роман Світан підкреслив необхідність створення професійної контрактної армії та проведення певних ротаційних заходів.

Українські захисники мужньо протистоять російським окупантам, які не припиняють своїх спроб захоплення територій України. У 2024 році декілька ключових питань вимагають негайного вирішення. За словами Романа Світана, одним з них є ротація військових, що перебувають на фронті, та створення професійної контрактної армії.

«Два роки воюємо – треба людей відпустити. Перше, це демобілізація. Друге – запускати режим набору професійної армії для того, щоб на лінії фронту не було мобілізованих, а щоб були контрактники і професіонали. Таких людей достатньо. 400 тисяч точно будуть», – припустив він.

Ще одне питання – проведення аудиту наявних сил та засобів. Україна потребує підтримки партнерів у техніці та снарядів. В залежності від наявності, зокрема, літаків-винищувачів будуть визначені пріоритетні напрямки на рік.

«Все залежить від конфігурації фронту. Перше завдання у нас – Крим. Будь-який рух на Крим він є стратегічним і в планах. Необхідні оборонні рубежі. Тут питання, яку стратегію війни проводитимемо і вона залежить від кількості боєприпасів. Далі утримувати лінію фронту і тиснути на противника всіма наявними засобами. Обов’язково почекати авіацію», – додав Світан.

Крім того, недавно начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирил Буданов повідомив, що зараз відбувається наступальна операція РФ, яка вичерпається на початку весни і тоді у наступ перейдуть Сили оборони України.

«Зараз триває наступальна операція РФ. Вона розпочалася в листопаді 2023 року. Станом на зараз уже два з половиною місяці як триває. На жаль для нас, певне просування в полях у них є, біля Авдіївки те, що відбулося. Але це не те, на що вони розраховували», — сказав Буданов.

За словами очільника ГУР, російські окупанти хотіли якнайшвидше вийти на бар’єрний рубіж по річці Чорний Жеребець у Харківській області та на адмінмежі Донецької і Луганської областей.

«Навіть близько до цього нічого немає. Їхній наступ ще триватиме. Десь на початку весни він вичерпається. Зараз хід противника. Він закінчиться, і, я думаю, розпочнеться наш», — сказав він.

Нагадаємо, раніше Сухопутні війська ЗСУ повідомляли, що російські війська спробували провести наступ на Запорізькому напрямку. Українські оборонці відбили штурм.

За даними військових, в ніч на понеділок, 19 лютого, росіяни намагались повторити наступ та провести штурм українських позицій на Запорізькому напрямку. ЗСУ вдалося зупинити ворога, знищивши техніку та особовий склад армії рф.

«Вночі росіяни намагались повторити наступ та провести штурм наших позицій. Всі дії ворога – невдалі. Техніка знищена. Особовий склад – добитий», – йдеться у дописі.

Також недавно російські війська пішли у наступ на Запорізькому напрямку. Того дня Сили оборони розгромили ворога та змусили окупантів відступити.

За даними військових, того дня їм вдалося знищити 18 одиниць техніки, з них 3 танки, близько 70 військових російської армії загинуло, ще 80 – поранено.

«Розпіарений наступ імені «Цезаря Кунікова» на Запорізькому напрямку розбився, як і одноіменний ВДК. В наступі було задіяно 30 одиниць техніки та досить великий особовий склад противника», – додають у повідомленні.