Для авіації РФ та її командування почались чорні дні. За лічені місяці цей рід військ Путіна може бути знищено. Мова іде як про технічні засоби, так і про командування літаками — навчених пілотів РФ лишились одиниці.

Військовий оглядач Олександр Коваленко зазначає, що для досягнення від’ємного балансу для російської авіації, зокрема Су-34, потрібно збивати їх у кількості 2-3 на місяць. Він додає, що в такому випадку військово-промисловий комплекс РФ не матиме можливостей відновлювати ці втрати через обмежені ресурси.

Коваленко наголосив, що за верифікованими даними, протягом усього періоду повномасштабної війни в Україні ПКС РФ втратили 25 фронтових бомбардувальників-недовинищувачів Су-34. Остання верифікація цих втрат була проведена 22 грудня 2023 року.

Щодо не верифікованих даних, вони вказують на те, що протягом двох років може бути понад 50 втрат Су-34 серед знищених і пошкоджених.

«Нагадаю, що станом на початок повномасштабного вторгнення в Україну, на озброєнні ПКС РФ було 110 Су-34, з яких боєздатними було менше 100. Тим часом Росія продовжує виробляти Су-34, і її потенціал — це рамки ескадрильї на рік, тобто від 10 до 12 літаків, або 1 літак на місяць. Іншими словами, якщо втрати Су-34 будуть виведені на рівень 2-3 літаки на місяць, компенсувати їхні втрати виробництвом буде неможливо, а загальна чисельність буде йти в «мінус». Але важливо навіть не це», — заявив він.

Крім того, експерт повідомляє, що під час падіння Су-34 висока ймовірність загибелі й пілота. І в той час, як сам літак російський ВПК зможе побудувати за місяць, отримати кваліфікованого пілота-аса для Су-34 можливо тільки після 5-10 років навчання, постійних тренувань, практики тощо.

«Цікаво й те, що якщо навіть пілоту вдається катапультуватися, то ще не факт, що після приземлення він виживе. Річ у тім, що російські крісла пілотів зроблені, як для людей, і під час приземлення на грішну землю пілоти нерідко ламали шию, дехто ламав хребет або кінцівки», — резюмував оглядач.

Наостанок Коваленко підкреслив, що усе вищевикладене підводить до того, що за умови стабільного відстрілу Су-34-х у певний момент у ПКС РФ може виникнути проблема з основною робочою пташкою, яку застосовують для ударів КАБами.