Це тягне на рекорд! Четверту підозру отримав митрополит  Черкаської єпархії УПЦ МП. Цього разу правоохоронні органи висунули проти духовного лідера звинувачення у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Розповіла про це пресслужба Служби безпеки України.

«Служба безпеки зібрала нові докази злочинів з боку керівника Черкаської єпархії УПЦ (МП). «На рахунку» митрополита це вже четвертий епізод його підривної діяльності проти України», — зазначає відомство.

Представники СБУ нагадали, що у 2023 році вже третій раз духовному лідеру було пред’явлено підозру у провокуванні міжконфесійної ворожнечі та запереченні збройної агресії Російської Федерації.

Після оголошення попередніх підозр клірик продовжив розповсюджувати серед своїх прихожан неправдиву інформацію щодо «захоплення» Храму Різдва Пресвятої Богородиці у Черкасах та виселення з нього служителів церкви.

Крім того, у своїх проповідях митрополит намагався дискредитувати священників інших конфесій.

Також варто відзначити, що клірик створював деструктивні звернення, які публікував на офіційній сторінці Черкаської єпархії УПЦ МП у Facebook.

Чоловіку було повідомлено про ще одну підозру у порушенні рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене службовою особою, і це сталося повторно.

Наразі розглядається питання щодо зміни запобіжного заходу на більш суворий.

Розслідування триває, а зловмиснику може загрожувати до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, ще у листопаді 2022 року стало відомо, що правоохоронні органи оголосили нові підозри митрополитові однієї з єпархій УПЦ МП у Вінницькій області через співпрацю на користь Російської Федерації. Імовірно, мова йшла про митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ МП Йонафана.

Минулого року митрополит УПЦ МП був засуджений до п’яти років позбавлення волі.