Президент Росії Володимир Путін боїться не лише Томосу для України, а й Австрії, з якою раніше стався шпигунський скандал.

Європейська країна викликає "тваринну ненависть у чекістів, які правлять Росією", написав український журналіст Віталій Портников.

Він нагадав, що візит Путіна на весілля глави австрійського зовнішньополітичного відомства Карін Кнайсль "вважався однією з головних політичних сенсацій останнього часу", оскільки ставив під сумнів ізоляцію Росії.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Тепер, на тлі шпигунського скандалу між Росією і Австрією, Катрін Кнайсль скасовує свій візит до Москви і попереджає, що якщо інформація про шпигунство підтвердиться, це призведе до серйозного ускладнення двосторонніх відносин… Історія з російським шпигуном в Австрії є показовою", — наголосив Портников.

Журналіст пригадав, як Росія домоглася успіхів у роботі з політичними елітами деяких країн Європи.

"Ще кілька років тому успіх партії Алексіса Ципраса "Сіріза" на парламентських виборах в Греції вважався ознакою нового союзу між Афінами і Москвою. Однак, коли з'явилася необхідність втручання у настрої в Елладській православній церкві, Кремль не став церемонитися із Ципрасом. 

Але у Греції хоча б був привід: боротьба з автокефалією Української православної церкви, протистояння Вселенському патріархату, збереження "русского мира" є однією з головних політичних завдань адміністрації Володимира Путіна. В історичний день відновлення канонічної Київської митрополії Путін навіть збирав Раду безпеки", — додав він.

В історії з Австрією все інакше, вважає Портников.

"Класичне шпигунство, як у роки Холодної війни. Австрійська армія нічим Росії не загрожує, Австрія навіть не є членом НАТО. Москві набагато вигідніше дружити з австрійськими політиками, ніж шпигувати за австрійськими військовими. Однак Росією правлять чекісти. І ви ніколи не переконаєте їх, що агент у чужому Генеральному штабі не є потрібним. Для них агентура і є політика", — заявив журналіст.

За його словами, для Путіна головне, щоб "ворожа країна була під контролем. А Австрія – ворожа країна".

"Тому що в Європейському союзі. І тому, що просто є вільною. А свобода викликає у чекістів природну, майже тваринну ненависть. На те вони і чекісти. Саме тому Кремль не залишає своїм "нареченим" на Заході ніяких шансів— резюмував Віталій Портников.