Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вибрав протилежну генпрокурору Юрію Луценку тактику – мовчання. Це спрацює проти нього і негативно вплине на політичне майбутнє.

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Через заяви Луценка всі забули про Авакова. І в підсумку це може спрацювати проти міністра внутрішніх справ. Головні підозри в нападі і смерті Катерини Гандзюк стосуються, в першу чергу, системи МВС. Справа Катерини Гандзюк набула резонансу, підозри посилилися, і це робить Авакова токсичним", – вважає Фесенко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На переконання політолога, зараз Порошенко не звільнить ні Луценка, ні Авакова, щоб не дестабілізувати всю правоохоронну систему і правлячу коаліцію в передвиборний період. Хоча після президентських і парламентських виборів Авакова, швидше за все, звільнять.

Хто б не виграв майбутні президентські вибори, він не захоче залишити на посаді міністра внутрішніх справ. Аваков набув занадто великого впливу. Після загиблого Кравченка (міністр внутрішніх справ при Кучмі) жоден міністр внутрішніх справ не мав такого впливу. 

І це урок для Авакова. Коли маєш великий вплив і влізаєш в історії, це погано закінчується,– зауважив Володимир Фесенко.

Додамо, що керівники правоохоронних органів знають імена замовників нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, внаслідок якого вона померла.

Про це заявив активіст ініціативи "Хто замовив Катерину Гандзюк?" Роман Сініцин.

На те, що генпрокурор звинуватив депутатів у піарі на крові, він відреагував різко: "Це він (Луценко) піариться на крові замість того, щоб робити свою роботу".

"І Луценко, і Грицак, і Аваков чудово знають, хто замовив Катю. У цих колах це не секрет. Якщо слідство дійде до реальних замовників, розкриється багато секретів влади. Всі ці договорняки", – заявив Сініцин.

"Там усе пов'язане. Її не замовив якийсь безхатько. Це серйозні люди", – додав він.

За словами Сініцина, активістам відомо, що замовник нападу на Гандзюк – не одна людина, відомі їхні імена, посередники і сплачена виконавцям винагорода.

Однак, на думку активіста, створення тимчасової слідчої комісії у справі Гандзюк у Верховній Раді ні до чого не призведе.