“Державний переворот” може сталися саме в парламенті. Про це розповідає Єгор Скоріна в  програмі “Такі справи” на 24 каналі. Справа в тому, що 30 листопада монобільшість вкотре стала меншою.

Нардеп-мажоритарник Роман Соха, направивши всю критику на Зеленського, оголосив з трибуни Верховної Ради про вихід з фракції “Слуг народу”. Щоправда, спочатку розкритикував президента.

Соха заявив, що він незадоволений призначенням Ростислава Шурми заступником голови керівника Офісу Президента, який тиждень тому опинився в стінах Банкової.

На каналі стверджують, що Шурма – це колишній регіонал, активний прихильник Олександра Вілкула, ексменеджер Ріната Ахметова та фігурант журналістських розслідувань з незаконних схем.

Також Соха, який вийшов з фракції “Слуг народу”, висловив критику, чому й досі на посаді залишається заступник голови Офісу Президента Олег Татаров і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко.

Журналіст Єгор Скоріна, своєю чергою, стверджує, що у нього  самого ті ж самі питання до Офісу Президента. Але пізніше вдається в питання, чи не  прикривається мажоритарник Роман Соха добрими намірами заради не таких вже добрих цілей, коли від Зеленського йде до Разумкова? Тобто, до Ахметова. Давайте розбиратись.

Оскільки Роман Соха був обраний не за списком партії, а як мажоритарник, вихід з фракції не приведе його до втрати депутатського мандату. Натомість, він в такий спосіб фактично кидає своїх виборців у Запоріжжі. Вихід депутата Романа Сохи з фракції – це продовження війни Ахметова з президентом Зеленським. Чому такий ніби принциповий обранець, який виступає проти Шурми, Татарова, Демченка фактично кидає свій електорат, виходить з команди Зеленського та йде у компанію Разумкова, який не підтримував санкції проти каналів Медведчука і захищає олігархів?,-розповідає Єгор Скоріна.

На його думку, Ахметов показує Зеленському, що він буде виводити своїх людей з монобільшості, хитати парламент і за потреби блокувати його роботу. В який спосіб?

Як відомо, президентській партії доводиться залучатися підтримкою інших політичних сил, для того, щоб проводити закони через сесійну залу, адже у “Слуг народу” вже немає своїх 226 голосів для ухвалення рішень.

Спочатку головною групою підтримки були “За майбутнє” і “Довіра”. Проте справа в тому, що після початку протистояння з Ахметовом, зовсім не факт, що ці групи будуть завжди підтримувати чинного президента.

А що нам з того? Гарного мало. Є, як мінімум, життєво необхідні проєкти в стінах парламенту для України, які Ахметов зможе блокувати. Наприклад, державний бюджет на 2022 рік, який вже необхідно ухвалювати. І якщо голосів для цього не буде, то армія, медицина, освіта і всі інші сфери залишаться без фінансування. Ось що можна було б назвати реальним “державним переворотом”,-підсумовує Єгор Скоріна в  програмі “Такі справи” на 24 каналі.

Нагадаємо, лідер фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія пояснює вихід народних депутатів-мажоритарників із парламентської коаліції бажанням опонентів правлячої партії розвалити наявну монобільшість.

“Це просто хтось узяв гроші і почав працювати над тим, щоб виводити мажоритарників, тому що вони не можуть позбутися мандату, для того щоб потім зробити дострокові парламентські вибори”, – сказав Арахамія журналістам у кулуарах Верховної Ради у вівторок.

Водночас Арахамія прогнозує, що такого результату (розвал коаліції – ІФ) досягнуто не буде, нагадавши, що така ситуація була й рік тому.

Лідер фракції заявив, що про розвал коаліції говорять уже три роки, і “наприкінці нашої каденції ви мене про це знову спитаєте”.