Політичний радник президента України Микита Потураєв вважає, що Володимир Зеленський ніколи не піде на визнання Криму російським в обмін на повернення Донбасу під контроль Києва.

Про це він сказав в ефірі програми "PRIME: Муждабаєв" на телеканалі ATR.

"Зеленський ніколи не піде на розмін Криму на Донбас або навпаки. Як це не назви, це все одно було б помилкою. Це було б зрадою громадян України, які зберігають українські паспорти, як би ризиковано це не було в Криму під окупацією", – заявив Потураєв.

"Для президента це неприпустимо, він просто людина абсолютно іншого типу. Він не сприймає тортур, боягузтва, слабкості. А це все рівно про це", – додав він.

В свою чергу, на  думку популярного журналіста, Росія провокує депопуляцію Донбасу, щоб зробити "не тільки собі добре, але і Україні погано". 

Росія в перспективі має намір роздавати свої паспорти за спрощеною процедурою не тільки жителям Донбасу, але і всіх областей України. 

Про це заявив журналіст і блогер Кирило Сазонов, коментуючи указ президента РФ Володимира Путіна щодо спрощеного отримання російського громадянства для всіх жителів Донецької і Луганської областей.

Сазонов нагадав, що раніше вийшов указ щодо спрощеного надання російського громадянства для всіх, хто за тимчасовими дозволами або з інших причин перебуває на території РФ:

 "Це приблизно трохи менше мільйона осіб – заробітчани, біженці, хто завгодно". Пропустить через 12 "Росія вирішує цілу низку проблем. Думаю, що в перспективі буде спрощене надання громадянства не тільки в Донецькій і Луганській областях, а й Харківській, Одеській та взагалі по всій території України. Росія закриває свою демографічну проблему – брак населення і старіння", – заявив журналіст. 

"Друге – країна стрімко деславянізується. Вона вже не є домінуючою християнською, там уже домінує мусульманська релігія. І дуже багато приїжджих, дуже розростається околиця, колишні колонії, а слов'янське населення зменшується і концентрується в європейській частині. Закрити дірку за рахунок молодих людей слов'янської національності і християнського віросповідання, які будуть працювати і платити податки – це здатно хоч якось утримати "русскій мір" хоча б у межах пристойності", – підкреслив Сазонов. 

На думку блогера, Росія провокує депопуляцію Донбасу, щоб зробити "не тільки собі добре, але і Україні погано". 

"Забезпечивши жахливі умови на окупованих територіях, вони виманюють з окупованих територій працездатне населення, легке на підйом. Переконати пенсіонера виїхати, якщо його не переконала виїхати війна – дуже важко. А от молодь, яка в змозі знайти собі роботу, маючи російське громадянство – легше . В результаті вони залишають Донбас повністю знекровленим, без робочої сили", – пояснив експерт.