Знаковий політолог з Вашингтона Андрій Піонтковський зазначив, що ще вчора у Кремлі говорили, що припинення вогню по лінії сьогоднішнього зіткнення, а тепер розмахують Мінським протоколом, пропонуючи почесну нічию з відходом на лінії 24 лютого.

Політолог підкреслив слабкість Москви та Путіна, аналізуючи статтю кремлівської пропаганди про Мінський протокол, яка була днями опублікована у RIA-новости.

“Я не бачив особисто повністю протокол, на якому підпис Арахамії. Я розумію, що цей протокол був підготовлений делегаціями в Мінську як база до обговорення. На тій зустрічі були міністри закордонних справ, бачились Кулеба і Лавров. Наскільки я собі це уявляю, тоді сторони робили припущення. І ось, що показово, українська сторона основною вимогою ставила відведення російських військ на лінію 24 лютого. А російська сторона готова була про це говорити, але її вимоги полягали у максимальному обмеженні українського суверенітету, нейтральному статусі, ніколи в НАТО, фактично повне підпорядкування Української держави. Чому Путін сьогодні про це згадав? Так от,  дуже цікава тональність цієї статті. Вона ж наче б викриває московських яструбів, яким не дали домовитись по тому проєкту. Так от, пафос статті у тому, що треба було тоді погодитися на кордони 24 лютого. Це крик оточення Путіна про так звану почесну нічию. І я думаю, що дуже показово, судячи з того, як вони високо оцінюють та махають цим договором, у почесній нічиїй вони вже готові піти на лінію 24 лютого”, – сказав політолог в етері Еспресо..

Андрій Піонтковський зауважив, що зараз інший час і зовсім інші перспективи в України; стратегічна ініціатива перехоплена, Захід наважився нарешті на тверду й довготривалу підтримку України.

“Тому Україна вже на це не погодиться, але нам цікаво і дуже важливо показати, до якої міри Путін загнаний у кут, що зараз він випустив цю статтю, аби довести патріотичній громадськості, що от ми тоді втратили хорошу можливість, тому погодимось зараз на почесну нічию, бо буде гірше. Ось у чому пафос цієї статті. Тому це дуже сильний сигнал про слабкість Москви, особисто Путіна, його відчайдушне намагання за будь-яких умов. Ще ж вчора у Кремлі говорили, що припинення вогню по лінії сьогоднішнього зіткнення, а розмахування цим документом означає, що його пропозиція нова, тобто давайте почесну нічию з відходом на лінії 24 лютого, тільки залиште нам Крим та колишнє “ОРДЛО” і ми закінчуємо війну”, – прокоментував Піонтковський.

Після вчиненого власником ПВК “Вагнера” заколоту в Росії, сам Пригожин наразі відсидиться в Білорусі. А от його найманцям буде непереливки. Також, ймовірно, як і військових з так званої “ЛДНР”, які підтримали “переворот” Пригожина.

Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан наголосив, що якби у російській армії був реально втілений принцип єдиноначальності та вертикалі керування, то всіх цих “заколотників” вже б покарали.

Однак військовий експерт припусти, що найімовірніше нічого подібного не буде. Знайдуть якихось “стрілочників” і їх покарають.

Насправді у російської влади немає іншого виходу. Якщо зараз відмінусувати ПВК “Вагнера” та бійців так званої “ЛДНР”, у російській армії з’явиться на полі бою доволі потужний пролом, який практично немає ким і немає чим заповнити.

“Саме тому усіх “заколотників” спробують вивести на поле бою під знищення української артилерії та військ. Це ще один механізм, як розстріляти “заколотників”. Це схоже зі “штрафними ротами”, які були свого часу. Їм давали наказ йти вперед, давали в руки якесь “залізо”, а позаду стояли кулеметники із загородзагонів”, – пояснив полковник ЗСУ в запасі.

Тим більш загородзагони почали свій рух з Кавказу. Загін “Ахмат” хотів швидко потрапити до Ростова, коли там влаштували заколот вагнерівці, але, “як завжди” потрапив в затори.

Поки “шманали” бабусь з насінням по дорозі, не встигли доїхати до Пригожина в Ростов-на-Дону, – розповів військовий експерт.

Проте зараз вони “відірвуться” у прифронтовій зоні, куди їх перекинуть. І кадирівці, на думку Романа Світана, просто видавлять усіх “заколотників” “на нуль” під знищення вже українських кулеметів.